Hlavné správy

1 odchod z Nemecka zo straty prehry nadčas

Slovensko získalo bod z prehry 4: 3 za predĺženie s Nemeckom Tretí v skupine A. Úrovne so štyrmi bodmi. Ak si Švajčiarsko neskôr dnes bravúrne neodnesie bod z Kanady, bude to stačiť Slovensku na zabezpečenie miestenky do vyraďovacej časti. Aj keď sa ich úsilie v tejto hre považuje za „adekvátne“, definuje ich jedna vec: penalta.

Môžu vás urobiť alebo zlomiť pokuty

V druhej tretine Nemecko vrátilo Slovensku tri príležitosti týkajúce sa presilovky. Tretí Slováci napokon využili na jediný gól presilovej hry v zápase. Jedna tretina by nebola zlá, keby sa váš tím dokázal dostať z krabice. Vylúčenie z hry v ich horúcom zápase proti Slovensku proti Česku však predstavovalo problém a v tejto hre to opäť zdvihlo škaredú hlavu.

Slováci dali Nemcom Sedem príležitostí na presilovku Nemci nahradili troch z nich. Dvakrát vylúčili slovenský náskok pri budovaní hry. Konečný trest za predĺženie viedol k gólu v presilovke, ktorý vyhral presilovku.

Druhá sezóna, 6:39: Gentech za držanie

V druhej tretine skóroval z penalty Dominic Gentek, ktorý dal Slovákom vedenie 2: 1. Keď jeho spoluhráči pre zmenu išli na lavičku, Zentek zostal sám s pravou bočnou stenou v útočnom pásme. Nemecký obranca Mario Zimmerman sa ho zastavil a šekom v boxe uvoľnil dolár. Zentek sa prehnal príliš veľa, Zimmermann to vzal a išiel poslať tímu sneh späť do Nemecka.

Súvisiace: 4 Výjazd z najhoršej porážky Slovenska v rukách Kanady

Mňa ako trénera to trápi najviac. Zentekovou odpoveďou po strate puku je chytenie Zimmermanovho lana a omotanie ho okolo neho hokejkou v objatí medveďa s polovičným srdcom. Volanie rozhodcov je ľahká výzva. Horšie však je, že neurobila nič, aby zabránila nemeckému držaniu. Toto je zbytočný trest v útočnej zóne, ktorý vedie trénerov k šialenstvu. V nasledujúcej presilovej hre Nemecko upravilo na 2: 2.

READ  Slovenská jednotka Euro 2020: Plná 26-členná jednotka pred turnajom 2021

Druhá sezóna, 17:38: Zázrak prerušenia

Tím Slovensko zabil ďalšie odposluch, keď bol povolaný Michael Mirasic, ktorý prerušil pred pokutovou územím. Z trestov, ktoré viedli k dosiahnutiu gólov v Power-Play, išlo o najslabšiu výzvu. Craig Button vo vysielaní povedal „o tom niet pochýb“ a pôvodne som to neakceptoval. Mirasik sa pokúsil zabojovať o uvoľnenú stranu s nemeckým útočníkom Justinom Wolkeom.

Avšak v roku 2018, keď vykonali zmeny v pravidle „Oneskorený úspech“ (IIHF, článok 153), definovali skorý úspech.

RUŠENIE – Nové pravidlo, korčuliar, ktorý očakáva, že bude mať alebo bude mať pod kontrolou nepriateľské doláre nad rámec pravidla 150-v, ale za kontaktovanie súpera skôr, ako k tomuto držaniu alebo kontrole dôjde, dostane pokutu za interferenciu.

KNIHA PRAVIDIEL IIHF 2018-2022

Mirasik nadviazal kontakt skôr, ako sa zmocnil Volek. Nie je to pevné spojenie, s doskami tam nie je iná možnosť, ako prejsť cez Volk. Urobil tak penaltu a v nasledujúcej presilovej hre vyrovnal Florian Elias za Nemecko 3: 3. Nemôžem hovoriť za Depos Extralica, ale v NHL je nepravdepodobné, že by bolo potrebné toto prerušenie. Je však zodpovednosťou hráčov a trénerov poznať pravidlá hry.

Predĺženie, 2:28: Michaluca za hákovanie

Frustrujúce boli najmä pokuty za hákovanie Olexiho Micluku v predĺžení. K porušeniu došlo v nadstavenom čase 1:17, ale Slováci sa dokázali dotknúť ešte 1:11 s brankárom Nemcov a útočníkom navyše a to tak, že sa dotkli dolára.

Tím prichádzal do Nemecka na ľad po neúspešnom pokusu Slovenska o skórovanie 2 na 1. Micheluca sa sťahoval, ale skĺzol do zadnej časti siete, za nemeckým obrancom Zimmermannom, keď Nemci začali vyrážať. Keď Nemecko prešlo cez Modrú pevnosť do slovenského regiónu, táto priepasť sa výrazne zmenšila. Prihláška bola odoslaná Zimmermanovi a keď sa dolár chystal pristáť, Micluca sa natiahol za svoju hokejku a chytil Zimmermana cez ruky, aby prihrávku minul.

Existujú tipy Raz za čas sa to bude nazývať hákovanie. Bol to tretí trest Miclucu v zápase a bol to prerušovač lopty. Slovenský tím sa nedokázal viac ako minútu zmocniť dolára a v presilovej hre ostával 0:27, zatiaľ čo Slovensko sa už skrátilo na 2:44, čím porazilo nemeckého víťaza hry.

Príbeh tejto hry začína tímom Slovensko. Tím Nemecka vyhral predĺženie 4: 3, zatiaľ čo Slováci mu otvorili dvere k pobytu v Nemecku. Sú chvíle, keď sú pokuty nevyhnutné alebo sú výsledkom čestného konania. Mirasikova pokuta je príkladom čestnej chyby.

Súvisiace: Hráči Slovenska sa budú dívať na juniorské majstrovstvá sveta 2021

Neviem, čo by mal robiť inak na základe svojej fyzickej kondície. Podľa pravidiel je však penalizovaný a platí od roku 2018. Pokuty Zentec a Micluca sú rôzne. Takéto porušenia vedú trénerov k šialenstvu. Slovenska Ďalšia výzva bude 30. decembra vo Fínsku. Bola by to škaredá jednostranná záležitosť, keby ponúkli Fínom rovnaký druh príležitostí k presilovkám, aký ponúkali Nemcom.