šport

15 najväčších chorvátskych zápasov za posledných 30 rokov

Chorvátski fanúšikovia oslavujú (Fotograf: Armin Koelbek, CC-BY-SA, Wikimedia Commons)

Od získania nezávislosti krajiny pred takmer 30 rokmi priniesli chorvátske športové tímy mnoho slávnych víťazstiev – niekoľko porážok srdca.

Menej ako 15 z najväčších tímov krajiny vyhráva za posledných 30 rokov.

Futbal

Chorvátsko proti Anglicku – Semifinálové majstrovstvá sveta 2018

Poraziť Anglicko vo finále majstrovstiev sveta 2018 je bezpochyby najväčšie futbalové víťazstvo v chorvátskej histórii. Góly Ivana Perišiča a Maria Mandžukiča priniesli Chorvátsku víťazstvo 2: 1 v predĺžení.

15 najväčších chorvátskych zápasov za posledných 30 rokov

(Foto: Ruská prezidentská tlačová a informačná kancelária / CC BY 4.0 / www.kremlin.ru)

Chorvátsko – Holandsko – Bronzová medaila MS 1998

Zisk medaily na prvom finále majstrovstiev sveta vo Francúzsku v roku 1996 sa vryl do histórie chorvátskeho futbalu. Výhra 2: 1 nad Holandskom zaistila Chorvátom bronz vďaka gólom Roberta Proczynského a Tvera Dav Yugera.

Chorvátsko proti Nemecku – štvrťročné majstrovstvá sveta 1998

Jedným z najslávnejších víťazstiev v chorvátskom zápase bolo víťazstvo Chorvátska nad Nemeckom 3: 0 vo štvrťfinále majstrovstiev sveta 1998. Poraziť bývalých majstrov sveta a svetový futbal 3: 0 (Journey, Vlahovic, ć Uger) na svetovej scéne bol fantastický výkon, čo potešilo Chorvátov po celom svete, najmä veľký tím v Nemecku.

Chorvátsko – Argentína – Zápas tímov majstrovstiev sveta 2018

Dvojnásobný víťaz argentínskeho svetového pohára Lionel Messi stiahol trofej z kvalifikácie majstrovstiev sveta v Rusku. Anto Repic, Luka Modrič a Ivan Rakitič zvíťazili 3: 0, čo sa ukázalo ako katalyzátor najlepšej jazdy Chorvátska v Rusku.

Majstrovstvá sveta 2022 Žreb

Luka Modrič (Fotografický kredit: Svetlana Becketova / Soccer.ru)

Tenis

Chorvátsko proti Slovensku – finále Davisovho pohára 2005

Na 94. ročníku najväčšej ceny v tenise sa zúčastnilo 130 krajín, ktorým bolo vo finále Chorvátsko proti Slovensku. Ivan Lubicic vedie Chorvátsko 1: 0, keď porazil Carol Kučeru. Po štvorhre postúpili Lujic and k a Mario An ic s 2-1 medzi Slovákov 1: 1. Slováci mu dali rozhodujúci bod a trofej pre Anik Chorvátsko 2: 2.

READ  NAKA pri SZĽH: Žigmund Pálffy vyzýva Miroslava Šatana!

Chorvátsko – Francúzsko – finále Davisovho pohára 2018

Trinásť rokov po zisku trofeje sa Chorvátsko ocitlo v ďalšom finále, tentoraz proti Francúzsku, ktoré od začiatku roka zopakovalo finále majstrovstiev sveta. Borna Soric a Marin Shilik dali Chorvátsku vedenie 2: 0. Čilić neurobí chybu, že vo svojom druhom zápase dá Chorvátsku 2. titul.

Najväčšími výhrami v hre je Chorvátsko

Chorvátsko proti Francúzsku (Fotografický kredit: Leandertois / CC PO-SA 4.0 / WikiCommons)

Chorvátsko – USA – Štvrťfinále 2016 Davis Cup

Chorvátsko postúpilo do semifinále Davisovho pohára 2016 pozoruhodným víťazstvom. Marin Ilik a Ivan Dodik po prehre 2: 0 s USA v Portlande porazili vo štvorhre svetovú jednotku bratov Briana. Borna Soric zvíťazila nad Jackom Zackom 3: 2 a postúpila do semifinále.

Basketbal

Chorvátsko proti Zjednotený tím – semifinále olympijských hier 1992

Chorvátsko, spojené mužstvo 12 bývalých sovietskych republík, v semifinále letných olympijských hier 1992 zvíťazilo nad kombinovaným tímom 75: 74. S Chorvátmi, ako sú Trojan Petrovic, Dino Rana a Tony Kukos, vo finále bojovalo proti americkému tímu snov o dobrý boj.

Chorvátsko proti Grécku – Bronzová medaila 1993 Euro Basket

Chorvátsko postúpilo do semifinále Euro Basket 1993, kde podľahlo Rusku. V zápase o bronz čelili Grécku a na veľkom podujatí 99-56 získali druhú medailu v histórii krajiny.

Majstrovstvá sveta v chorvátsku V Bronzová medaila 1994

Chorvátsko, ktoré na majstrovstvách sveta 1994 v Kanade čelilo Grécku pre bronz, podľahlo v semifinále Rusku 66: 64. Rovnako ako predchádzajúci rok v Euro Basket, aj Chorvátsko sa pozviechalo a získalo tretiu medailu víťazstvom 78-60 nad Gréckom.

Hádzaná

Chorvátsko – Švédsko – finále olympijských hier 1996

Chorvátsko získalo na ZOH 1996 zlatú medailu v tesnom finále 27: 26 proti Švédsku. Patrick Cover je najlepším strelcom so 43 gólmi na turnaji.

Hra dobyje Chorvátsko

Chorvátsko proti Nemecku vo finále (Foto: Gruni70 / CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons)

Chorvátsko – Nemecko – finále olympijských hier 2004

READ  Ibrahimovič rozhoduje o milánskom derby a pýtal sa z ihriska. Zostanete až do konca, prikázal mu Pioli

Chorvátsko bude vo finále hádzanej na olympijských hrách 2004 čeliť v Aténach Nemecku. Mirza Thiomba zvíťazila nad Chorvátskom 26: 24 s 9 gólmi. Chorvátsko zostávalo počas zápasu neporazené.

Vodný futbal

Chorvátsko – Maďarsko – finále majstrovstiev sveta 2007

Chorvátsko sa dostalo do finále proti Maďarsku bez prehry. Chorvátsko zvíťazilo na majstrovstvách sveta 9: 8 pred chorvátskymi fanúšikmi v austrálskom Melbourne.

Chorvátsko – Taliansko – finále olympijských hier 2012

Chorvátsko hralo vo finále olympiády v Londýne 2012 Taliansko. Chorvátsko vyhralo 8-6, aby zaznamenalo svoje najväčšie víťazstvo na olympiáde. Na olympijských hrách v Atlante 1996 sa Chorvátsko dostalo do finále, ale prehralo so Španielskom (5 – 7).

Vyhrajte chorvátsku hru

Majster sveta v Chorvátsku 2017 (Foto: Tver Zavorovic / Pixel)

Chorvátsko – Maďarsko – finále majstrovstiev sveta 2017

Vo finále pred 10 rokmi Chorvátsko porazilo vo finále domáce Maďarsko 8: 6 a získalo tak druhý titul.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close