šport

16 žien v Melbourne sa kvalifikovalo na AO

Keďže sa v stredu v Dubaji blíži záverečné kolo kvalifikačných žrebov, bolo určených 16 žien, ktoré zvíťazili v hlavnom žrebe v Melbourne, spolu s Britkou Francescou Jonesovou, seniorkou Svetanou Francovou a tínedžerkou Clarou Burrellovou.

…. Pred zápasom, pravdu povediac, som mal psychickú poruchu. Myslím, že som mohol byť dobre pripravený po fyzickej i psychickej stránke. Pracovali sme tak tvrdo a snažili sme sa uveriť práci, ktorú sme odviedli. Pristál som na Australian Open [qualifying draw] Myslím si, že tesne pred Vianocami, takže bolo pár týždňov, aby som sa správne naladil. Snažil som sa to vyrovnať súťažne, vlastne čo najviac, ignorovať celkový obraz a sústrediť sa na loptu. Francesca Jones

Po povzbudzujúcom Jonesovom behu v Dubaji zvíťazil čínsky Lu Jia-jing 6: 6, 6: 1 v sete, čo je jeho tretí grandslamový kvalifikačný zápas, vôbec prvý zápas, ktorý vyhral.

Žije vo vzácnom genetickom stave, v ktorom sa narodila na 3 prstoch na pravej nohe a 4 na ľavej nohe, čo ovplyvňuje jej rovnováhu, a 3 prsty na každom prste a palci ovplyvňujú jej stisk.

Dvadsaťročný mladík priznal, že neveril, že je pripravený ísť celú cestu, keď zahájil svoju kampaň na svetovom šampionáte číslo 241 v Dubaji.

„V Spojenom kráľovstve mi v mraze naozaj praskli prsty, nedokázal som si dobre chytiť líce na forhendovej strane, môj forhend bol môj najlepší zásah,“ povedal so smiechom. “Takže, aby som bol úprimný, pred zápasom som mal náladu.”

“Myslím, že som mohol byť dobre pripravený fyzicky aj psychicky.” Pracovali sme tak tvrdo a snažili sme sa uveriť práci, ktorú sme odviedli.

„Zostúpil som na Australian Open [qualifying draw] Myslím si, že tesne pred Vianocami, takže bolo pár týždňov, aby som sa správne naladil.

“Snažil som sa zápas brať primerane. V skutočnosti čo najviac ignorujte celkový obraz a zamerajte sa na loptu.”

Prvá nasadená hráčka číslo 1 Kaja Juan porazila za 51 minút Slovenku Rebeccu Šramkovú 6: 1, 6: 2.

Dvadsaťročná Slovinka Serena Williamsová bola v druhom kole Wimbledonu v roku 2019 vyradená na 3 sety, v minulej sezóne sa dostala na rovnakú úroveň na Roland Gros a na US Open.

“Myslím si, že som sa v týchto posledných zápasoch vždy správal lepšie, nejde o moju prvú kvalifikáciu,” vyhlásil Juan po zápase.

“Vždy sa snažím sústrediť na veci, ktoré musím urobiť. Dnes sa mi to darilo dobre. Myslím si, že veľa vecí, na ktorých pracujeme, sa skutočne ukázalo a som rád, že som si tým mohol prejsť.”

READ  Životný grandslamový úspech nášho bojovníka: Gombos má vždy hlad po tenise!

Francová, 33-ročná matka z Bulharska, bola neskôr jednou z niekoľkých hráčok, ktoré odišli do Melbourne po tom, čo porazili Rusku Margaritu Casparianovú 6: 3, 7: 5.

Francová, ktorá postúpila do semifinále Wimbledonu 2010, od návratu z materskej dovolenky v minulom roku urobila 3 po sebe idúce grandslamové remízy.

Vo svojom prvom profi zápase po 3 rokoch zaznamenala Francova úžasný postup do štvrťfinále na US Open 2020, kde v 3 setoch podľahla Serene Williamsovej a v Roland Crosby predviedla 3. kolo. V auguste bola bez obmedzenia a dosiahla svetovú priečku 136.

„Som veľmi šťastná,“ povedala Francová po svojom víťazstve. “Teraz o tom premýšľam, Grand Slams som hral iba odvtedy, čo som sa vrátil, tri za sebou!”

“V mojej hre je oveľa viac vecí, čo sú prvé zápasy v sezóne.”

“Ale som tak rád, že som mohol bojovať vo všetkých zápasoch, najmä pre mňa najťažším včera. Aj dnes to bolo akosi zložité, ale som rád, že som bojoval.”

19-ročná Francúzka Clara Burrellová, ktorá zvíťazila nad kolumbijskou Máriou Camilou Osorio Serrano 6: 4, 6: 3, sa po divokej karte v 3. kole posunula z najlepších 500 v auguste na 236. priečku v Rolande.

“Myslím, že všetko.” [is clicking]”, Povedal Burrell, ktorý je po dokončení kvalifikácie AO na 209. mieste.

“na začiatku [when we resumed] Počas zápasov sa mi nehralo tak dobre, ale moje postupy boli veľmi dobré a hralo sa mi čoraz lepšie.

“Som veľmi nadšený. Som veľmi rád, že som tento rok mohol ísť do Austrálie. Nie je to ľahké, ale som veľmi šťastný. “

Sarah Errani zlomila divoký nerv Ana Conzu v 3 setoch

© Tennis Australia / Facebook

Srbka Olga Danilovičová, ďalšia 19-ročná žena, získala svoj prvý titul na okruhu WTA opäť v roku 2018 a prvýkrát sa kvalifikovala do veľkej remízy, keď zvíťazila nad Indkou Ankitou Rainou 6: 2 6 6 6: 1 na set. .

Ľavák, ktorý sa v tej sezóne 2018 dostal do prvej stovky, sa odvtedy posunul na 183. miesto, zdá sa však, že sa bude pohybovať opäť hore.

Po porážke Francúzky Harmony Daneovej 6: 3, 6: 1 sa k Burrellovi a Danilovičovi pripojila v hlavnom žrebe 19-ročná Elizabeth Cocciarto.

Taliansko vyhralo 16 zo svojich 22 zápasov od obnovenia profesionálneho tenisu.

READ  Rusty Slovakia bude bojovať proti Írsku - keltská ikona Lupo Moravsic

Mentálne problémy určili nedávnu cestu Sarah Erraniovej, súhlasili Taliani ausopen.com Teraz bojuje na súde s nervami a napätím, ktoré jej bránili vo voľnom hraní, ako tomu bolo v prvých 10 dňoch rokov 2012 a 2013.

Tridsaťtriročný hráč však v stredu dokázal tieto nervy ovládnuť a stal sa iba ďalším hráčom, ktorý si upevnil svoje miesto v AO Main Draw porazením divokej karty Chorvátska Ana Konzu 3: 6, 6: 2, 6: 4.

„Som veľmi šťastný, že som vyhral tento turnaj a odišiel do Austrálie. Toto je pre mňa sen, “uviedol.

Stredajšími víťazmi sa stali 30-ročná Kanaďanka Rebecca Marino a 29-ročná Valeria Savinik.

Rus Savinic porazil 13. nasadeného Belgičana Yasalina Ponventureho 6: 4, 7: 5, zatiaľ čo Marino bude hrať prvýkrát v hlavnej remíze od Australian Open. 7-6 (11).

Gratulujeme 3. nasadenému z Belgicka k druhému umiestneniu v hlavnom žrebovaní AO, keď za 2 hodiny a 18 minút zdolal bývalého hráča americkej top 20 Varvaru Lepčenka 6-2 3–6 6–4.

V súboji medzi prvou najlepšou dvojhrou 30 porazila Maďarka Tima Paposová nasadenú dvojku č. 7 a dvojku Anna Karolina Schmidová zo Slovenska 6: 2, 6: 7 (5) 6: 2.

“Bol som [in Dubai] Po 2 hodinovom a 30-minútovom stretnutí povedal Babos. “Bol som dobre pripravený a chcel som tu hrať dobre a kvalifikovať sa, aby sa táto námaha vyplatila.”

“Je to vec navyše, je to ešte viac motivujúce do budúcnosti. Som veľmi rád, že som túto prácu urobil.”

Babos je svetová 4. priečka vo štvorhre a aktuálna šampiónka žien vo štvorhre, Francúzka Christina Miladenovic

„Prišiel som sem do Dubaja, aby som hral dvojhru v Melbourne, takže som samozrejme veľmi nadšený a nadšený.“

Medzitým šerif starostu pokračoval vo svojej hviezdnej forme kvalifikáciou do druhého grandslamového ťahu po sebe idúcich.

Dvadsaťštyriročná hráčka, ktorá sa v septembri zapísala do histórie na Roland Karos ako prvá Egypťanka hrajúca grandslamový main draw, zvíťazila nad bývalou svetovou číslo 39 Srbkou Alexandrou Krunikovou 6: 1, 6: 2. 29. výhra v jeho posledných 35 zápasoch do marca.

V záverečnom zápase dňa pokračovala 18-ročná Whitney Ozukweová v dramatickom zvrate rozdielom 3: 3 proti Rumunke Mihele Busarnescuovej.

Americká tínedžerka v roku 2020 prehrala 11 zo svojich posledných 12 zápasov a pokračovala ďalším sklamaním, keď zvíťazila nad Buzarnescuovou 6: 2, 5: 2, ale vyhrala 2: 6, 7: 6 (1), 6: 2.

READ  Tour de France 2020: Analýza 10. etapy

“Snažil som sa budovať svoju identitu, nikdy som sa nevzdával. V tenise sa ukazuje, že sa to nikdy neskončí, kým to nebude, takže som si to po celú dobu nechával za svojou mysľou,” uviedol Ozukwe.

“Minulý rok bol ťažký a v jednej chvíli si myslím, že ma tenis nezačal baviť. Veľkou súčasťou toho, že som tento rok prišiel, bolo nájdenie mojej radosti z tenisu a zanechanie roku 2020 za sebou a začať odznova.”

“V predchádzajúcej sezóne som bol na trati každý deň, trénoval som dvakrát denne, takže som pracoval veľmi tvrdo, aby som sa dostal tam, kde som teraz.”

Ďalšími víťazmi postupujúcimi do stredajšej hlavnej remízy AO v Melbourne boli Francúzka Chloe Pocket a Japonka Mayo Hibi.

Pätnásť charterových letov do Melbourne pred Australian Open, ktoré sa začnú 8. februára

© Tennis Australia / Facebook

Kvalifikované námorné hosťovanie na Australian Open so ženami v Dubaji a mužmi v Dauhá je historickým prvenstvom turnaja a inovatívnym riešením niektorých logických výziev, ktoré predstavuje epidémia.

„Oceňujeme pomoc našich priateľov a kolegov v Spojených arabských emirátoch a Katare pri kvalifikácii na Australian Open 2021 z dôvodu súčasných cestovných obmedzení pre Austráliu,“ uviedol riaditeľ Australian Open Craig Daily.

Chcel by som sa poďakovať Bharatovi Kotkindimu, K. Kotkindimu a Zakarimu Kotkindimu a všetkým ich zamestnancom, ako aj Nasser Al-Khalifi, Kareem Alami a tímu z Dauhá Katarskej tenisovej federácie za organizáciu ženskej kvalifikácie v Dubaji. Muži viedli náboj, aby nám pomohli zorganizovať udalosť.

„Od samého začiatku nášho programu AO sme sa zaviazali kvalifikovať a poskytovať hráčom konkurenčné a zárobkové príležitosti.

“Pre 32 z nich je veľmi obohacujúce posunúť sa vpred a zahájiť svoju grandslamovú cestu. Teším sa, až ich všetkých uvidím v Melbourne na Australian Open.”

Ďalších 6 žien (a 6 mužov) odcestuje do Austrálie ako šťastné porazené a podstúpi 14 dní povinnej izolácie so zostávajúcimi medzinárodnými hráčmi.

Prísne protokoly COVIDSafe pre Australian Open sú tieto:

  • Všetci hráči musia pred absolvovaním letu do Austrálie podstúpiť negatívny test
  • V 36-hodinovom období od štvrtka 14. januára nebolo 15 lietadiel efektívnych viac ako 25 percent
  • Všetci, ktorí sa zúčastňujú na dochádzke, budú testovaní a izolovaní, kým nebudú k dispozícii výsledky
  • Po dosiahnutí negatívnych výsledkov môžu hráči trénovať až päť hodín denne v kontrolovanejšom a prísnejšie kontrolovanom prostredí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close