Ekonomika

17 krajín bolo zvolených do Hospodárskej a sociálnej rady OSN na obdobie 3 rokov

Sedemnásť štátov bolo v piatok zvolených do Hospodárskej a sociálnej rady OSN (ECOSOC), koordinačného orgánu pre ekonomickú a sociálnu prácu agentúr a fondov OSN, na trojročné obdobie.

Štáty boli zvolené tajným hlasovaním dvojtretinovou väčšinou členských štátov prítomných na Valnom zhromaždení OSN.

Z afrických štátov boli vybrané Botswana, Kapverdy, Kamerun a Rovníková Guinea; Čína, Laos, Katar, Južná Kórea z ázijsko-tichomorských štátov; Od Latinskej Ameriky a Karibiku po Brazíliu, Kolumbiu a Kostariku; Dánsko, Grécko, Nový Zéland, Švédsko zo západoeurópskych a iných štátov; Slovensko a Slovinsko z východoeurópskych štátov.

Oni Jan. 1, zvolený na trojročné obdobie od roku 2023.

Zo 17 štátov boli opätovne zvolené Botswana, Čína, Kolumbia, Dánsko, Grécko, Nový Zéland a Južná Kórea.

Lichtenštajnsko bolo zvolené na jednoročné obdobie od 1. januára 2023 v doplňujúcich voľbách na rotáciu v rámci západoeurópskych a iných štátnych rád. Toto zmení Rakúsko.

Po piatkovom hlasovaní sa žiadnemu kandidátovi okrem Slovenska a Slovinska nepodarí po šiestich kolách hlasovania zabezpečiť dvojtretinovú väčšinu, čím zostane Rada Východnej Európy, aby zaplnila uvoľnené miesto na trojročné funkčné obdobie od 1. januára 2023.

V prvom kole získalo Rusko 118 hlasov, k dvojtretinovej väčšine chýbalo 10 hlasov. Do druhého kola vstúpilo so Severným Macedónskom, ktoré získalo druhý najväčší počet hlasov v skupine po Rusku.

V nasledujúcich kolách, bez obmedzenia po prvom obmedzení, ani Rusko, ani severné Macedónsko nedokázali získať dostatok hlasov pre voľby. Nové kolo sa uskutoční v neskoršom stanovenom termíne.

ECOSOC má 54 členov, ktorých volí Valné zhromaždenie každý rok na obdobie troch rokov. Sídla Rady sú geograficky zastúpené 14 miestami v Afrike, 11 miestami v Ázii a Tichomorí, šiestimi miestami vo východnej Európe, 10 miestami v štátoch Latinskej Ameriky a Karibiku a 13 miestami v západnej Európe a iných štátoch.

READ  Regulátor EÚ preskúma štandardy protokolu pre testy Sputnik V.

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba názov a obrázok tejto správy; zostávajúci obsah sa automaticky vygeneruje z informačného kanála Syndicate.)

vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré vás zaujímajú a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a dôsledná spätná väzba o tom, ako vylepšiť našu ponuku, posilnili náš záväzok a záväzok voči týmto cieľom. Tešíme sa, že vás budeme aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z vlády 19 naďalej informovať a aktualizovať o dôveryhodné správy, autoritatívne názory a jasné komentáre k relevantným témam.
Máme však prosbu.

Potrebujeme vašu väčšiu podporu, keďže bojujeme s ekonomickými dopadmi epidémie, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Naša vzorka odberu dostala povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí sa prihlásili na odber nášho online obsahu. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť ciele doručovania najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu. Veríme v nezávislú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom vysokých odberov nám pomôže implementovať časopis, ku ktorému sme sa zaviazali.

Podporte kvalitný časopis a Prihláste sa na odber Business Quality.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close