šport

18. oktagón: Wittner zvíťazil, Pukač vypadol, Szabová má titul

dnes 05:00
|

Sobotňajší Oktagon 18 sa niesol v znamení streleckej a napínacej šou. Druhým kolom preskočili iba tri z desiatich zápasov, o žiadnom nerozhodli bodoví rozhodcovia.

Szabová s titulom Oktagon Challenges

Najrýchlejšie sa z klietky ponáhľala 22-ročná slovenská nádej Lucia Szabová. Anželika Petkevičiūtė z Litvy bola stiahnutá na pazuchu za 43 sekúnd. Bratislavčanka upravila profesionálnu rovnováhu na 3: 0.

Okrem pokožky hlavy získala titul Octagon Challenge. Žiadny boj, keďže česká súperka Sandra Mašková ukončila kariéru. “Možno by som bol radšej, keby som si nedal opasok, je to trápne. Človeka to nebaví, má pocit, že si titul nezaslúži.” Nemôžem byť hrdý na svoj opasok, som viac zahanbený ako šťastný. Stále s tým musím súhlasiť,„Szabová povedala pred zápasom o ŠPORT.sk.

Lucia Szabová.

Prečítajte si tiež

Szabová: Brata som raz prehodila cez sklenený stôl. Od minuloročnej nehody máte viac …

Po súboji promotér organizácie OKTAGON MMA Ondřej Novotný zdôraznil Szabovej, že z Challenge už nezostal nikto, kto by s ňou bojoval, a že si titul zaslúži právom. Vyhlásil, že slovenský šampión v thajskom boxe nastúpi tento rok proti atraktívnemu súperovi. Meno neprezradil, duel s Luciou Pudilovou či Terezou Bledou zatiaľ vylúčil.

Už som nechcel Pukach poraziť, vážim si ho

Východ Slovenska v hlavnom zápase turnaja zdolal západ. Po pestrom prvom kole začal v druhom diktovať tempo Róbert Pukač a zdanlivo naštartoval Jozef Wittner. Tím si pred 3. kolom vyčistil žalúdok a Prešovčan ukončil zápas po 38 sekundách. Tvrdým úderom poslal na začiatku súpera k zemi a Pukač vyrazil inkasné zásahy.

“Nepamätám si, že som zaklopal. Neviem, možno omylom. Rozhodca zápas ukončil správne,” uviedol Bratislavčan, ktorého otriasla rana večera. Pukač prehral prvýkrát v kariére dva zápasy za sebou, po sobote má bilanciu 14-7 (1).

READ  EURO 2020: Michal Ďuriš zlomil aj Tomáša Hubočana

Po viac ako ročnej prehre s Mátém Kerteszom sa Wittner vrátil na víťaznú vlnu (13-2): “Prvé kolo som prehral, ​​nemohol som s ním zápasiť 25 minút. V druhom kole som prehral, ​​skúsil som to sila jeho úderov. Boli rýchle, ale nie také tvrdé, zasiahol by ma celý zápas. Bolo to skôr o bolesti ako o fitnes.

Čakal som na vhodný okamih a spustil chrbát, akoby som hádzal loptu na základnej škole. Prekvapilo ma, ako si ľahol. Na zemi mi povedal: „Dobre, dobre, dosť.“ Spýtal som sa ho, či to vzdáva, odpovedal, že áno. Nechcel som ho už biť, vážim si ho. Je to lepšie držanie tela, ale my zápasníci máme tvrdú silu a stačí iba jeden úder. „

Kvôli pandémii sa trojica váhových trojíc pripravovala rok bez vyvrcholenia. Po pokožke hlavy požiadala Pukača o odpočinok a tento rok sa do klietky pravdepodobne už nevráti. Čo bude ďalej? „Po odvete s Kerteszom je to pravdepodobne takmer po jednom vyhratom zápase. Ale keď ho postavia predo mňa, pôjdem s kýmkoľvek. Či už je to Kertesz, Samuel, Pirát Christopher alebo ktokoľvek. „

Brichta kupuje PS5 a hry za 50 000

Český Leo Brichta získal v hlavnom predzápase za výkon večera 50 000 českých korún. Poliaci Mateusz Makarowski skončili o dve minúty technikou zadného nahého škrtiča a upravili rovnováhu na 6-3. Osmička ľahkej váhy nastúpila aktívne s veľkou chuťou a snažila sa ju z rohu upokojiť.

„Zasadíte úder, zozbierate úder, treba to brať do úvahy pri prestrelke. Povedal mi, aby som si trochu vzal, ale vo vzduchu bol bonus 50 000 … “ povedal Brichta so šibalským úsmevom a nakoniec dostal odmenu: „Kúpim si PlayStation 5 a skutočnú hru.“

READ  EURO 2020: Sebavedomý nováčik Tomáš Suslov sa chce zúčastniť duelu

Najskôr pivo, potom titul

Čech Daniel Dittrich podľahol v dueli ťažkej váhy Poliakovi Kamilovi Mindovi za necelé tri minúty. Dittrich nastúpil so zranením chrbta, zápas mu vôbec nevyšiel. Minda na začiatku zachytil jeho kop a zápas ukončil technickým knokautom na zemi.

“Teraz si doprajeme lahodné české pivo. Vážim si organizáciu OKTAGON MMA, chcem pokračovať v titule,” oznámila Minda s bilanciou 6: 1. Dittrich prehral tretíkrát za sebou po Michalovi Martínkovi a Martinovi Budayovi.

Mladý Jan Fajk vo svojom profesionálnom debute porazil Slováka Michala Duba. Trojnásobný český šampión medzi amatérmi si na tri a pol minúty utiahol pazuchu. Na začiatku hlavnej karty podčiarkol úžasnú líniu tímu českého trénera André Reindersa v Oktagone za 15 po sebe idúcich víťazstiev.

Matěj Peňáz absolvuje Patrika Jevického.

Matěj Peňáz absolvuje Patrika Jevického.

Zdroj: OKTAGON MMA

Nie práve teraz, Vémol, chcem si vybudovať kariéru

Na predzápasovej karte najviac zaujal Matěj Peňáz šiestimi strednými váhami najprestížnejšej svetovej organizácie v kickboxe (Glory) Čech Matěj Peňáz. Na premiére v profesionálnom MMA vďaka svojmu dominantnému výkonu dokončil technické KO za necelé tri minúty Slovákovi Patrikovi Jevickému.

Kickboxer potvrdil postup prác na zemi, keď dvakrát reagoval na súperovo zastavenie šírenia. S promotérom Novotným sa neoficiálne dohodli, že sa vráti ešte tento rok. Sláva momentálne stojí kvôli koronavírusu, Money skúma možnosti v klietke. Zatiaľ chce svoju kariéru rozdeliť medzi dve bojové umenia.

„Do Oktagónu som prišiel, aby som si postupne vybudoval kariéru MMA, nechcem teraz bojovať s Carlosom Vémolom,“ uviedol Peňáz v tlačovej správe po turnaji. Nebráni sa duelu s Vlastom Čepom, ale iba v strednej váhe.

Lovec v štýle Mika Tysona

Pozornosť sa zamerala aj na ďalšiu zaujímavú tvár metra Čecha Melvina Maného. Jeho debut nevyšiel. Krajan Robin Fošum si ním napriek natiahnutému svalu v oblasti rebier pretrel podlahu: “Bál som sa, že nenastúpim. Tím ma vyhodil, nahneval som sa a prešiel bolesťou v štýle Mika Tysona v r. aby ho v 1. kole zostrelil. ““

Mike Tyson.

Prečítajte si tiež

READ  Keď hovorím, mnohí skončia vo väzení namiesto môjho syna, rozmaru Jovicovho otca

VIDEO: Mike Tyson hlási formu života. Nevracajte sa, priveďte sanitku do ringu, …

Čech Václav Holota jasným víťazstvom nad nemeckým reprezentantom Saidom Salambekom Elderbievom upravil svoju bilanciu na 4: 0. Oktagon 18 prehral plánované slovenské finále Challenge medzi Romanom Paulusom a Tomášom Zajacom. Prvý mal pozitívny test na koronavírusy.

Najbližší turnaj Oktagon 19 je na programe o dva týždne a v hlavnom zápase prinesie lahôdku Karlos „Terminátor“ Vémola – Václav „Baba Jaga“ Mikulášek! O udalosti prinesieme viac informácií.

Pavol Neruda.

Prečítajte si tiež

Prinajhoršom sme vonku. Chceme 70-tisícovú arénu vypredať do dvoch rokov, …


OKTAGON 17: Návrat Terminator. Carlos Vémola – Thomas Robertsen:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close