Hlavné správy

2021 Svetoví juniori: Slovensko sa motalo okolo, ale Cowfield a USA napredujú

Pre fanúšikov tímu USA je hra otázkou formálneho postupu do semifinále. Pre fanúšikov Hubs bola táto hra vec, ktorú je potrebné sledovať v Cole Covefield. Pokiaľ ide o Slovensko, je to príležitosť na smútok.

Američania spočiatku vyvíjali tlak a donútili slovenského brankára Simona Latkosiho, aby na začiatku urobil niekoľko zákrokov – toto je téma, ktorú vidíte všade.

John Farinachi bol po predčasnom víťazstve (hoci sa vrátil) nútený dočasne odstúpiť z hry a Matthew Bolti nariadil penaltu, ktorú však Slovensko nedokázalo využiť.

Po dobrej naliehavosti, ktorú viedol Cowfield, USA krátko pred desaťminútovou hranicou vytiahli svoju vlastnú moc.

Amerika neurobila chybu, Arthur Galliev v 10:44 trafil Latkosyho od Matthew Boltiho a Trevora Jegrosa. Coffeld bol tiež v mixe skôr v hre.

Cowfield mal tiež dobrú šancu, že po minúte alebo dvoch neprešiel cez bránu.

Slovensko sa k presilovej hre vrátilo o 12:30, keď Londýn Slackert strelil dvojminútový trest a desaťminútový faul na palubovke.

Andrzej Collian & Company urobil život zaujímavým pre štáty, ale skóre zostalo nezmenené. Slovensko však pokračovalo v vyvíjaní tlaku aj po návrate hry do plnej sily.

Slovensko hralo dobre, ako plynul čas, ale nestačilo to na vyrovnanie do konca tejto tretiny. Na konci prvého boli obavy o zebry, ale vrátil sa k druhému snehu a oblečenie nebolo nič zlé.

Cowfield, ktorý sa zdal byť pri každej zmene dobrý, priletel do pásma do dvoch minút, ale jeho slepá šanca bola bokom.

Do piatich minút si tímy vymenili mierne vtipy po bitke o dolár nad slovenskou sieťou.

Latkoshi raz zastavil Američanov, ale výbuch Ryana Johnsona sa o 11:55 pred zásahom do siete odrazil od štyroch korčuliarov pred sieťou. Cieľ je nakoniec zásluhou Farinachiho.

READ  Ukrajinská odpoveď 2022 - Prieskumy migrácie Slovenska Ukrajinskí utečenci a štátni príslušníci tretích krajín: Prieskumy migračných vzorcov, potrieb a zámerov, 9. marca - 30. júna 2022 - Slovensko

V nasledujúcej zmene dosiahlo Slovensko želiezko a hra sa výrazne prehriala vo všetkých štyroch zápasoch, keď oba tímy dosiahli maximum, ktoré bolo v ich silách. Jediný trest urobilo Slovensko, ktoré bolo odoslané do poľa Roman Faith. Veci sa pre nich nezlepšili, pretože neskoro vyhrali proti Zegrasovi, keď do stavu 1:21 päť-tri, 3:31 s 3:31.

Na radosť fanúšikov prestupových stredísk všade Cowfield zaplatil za to, čo Cowfield prechádzal tam a späť medzi ním a Zegrasom.

Cowfield mal ďalší v nasledujúcej zmene, ale Slovensko vyhralo ďalších 1:28 a prerušilo tak prerušenú sériu Madeza Koslika Spencera Knighta za 218: 53 minút.

Tím USA mal za prvých 30 sekúnd dve šance, ale Latkosi pevnosť naďalej držal. Drew Helesen vzal penaltu o 7:55, ale napriek tomu, že Slovensko hralo niekoľko rozohrávok, niekoľko dôležitých blokov a ušetrila noc, Dominic Sozka bral 3: 2 na desať.

Slovenský tím sa dobre pohádal, trávil veľa času vo vlastnom pásme, ale väčšinou sa chytil dolára, občas podnikal výlety do útočného pásma a pracoval celkovo pre USA.

Cowfield tancoval s piatimi, ale narazil do železa a potom dostal Farinachi druhý zápas, tentoraz však nechal hokejku.

Slovensko potiahlo svoj gól nad 1:20, ale Matthew Benierz okamžite predĺžil na voľnej sieti náskok na 5: 2.

Aj keď konečným výsledkom bola porážka 5: 2, štáty predbehli Slovensko 43: 17 a Slovensko podniklo masívny boj.