Hlavné správy

25 % Slovákov zmení prácu, ak nebudú môcť využiť home office alebo prieskum

Svet

Foto od fizkes / Shutterstock.com

Štvrtina obyvateľov Slovenska zmení prácu, ak stratí možnosť pracovať z domu, čo však podľa prieskumu štátnej tlačovej agentúry TASR zníži šance na prijatie do zamestnania takmer polovice firiem. nový štandard“ – vzorka 1 071 bielych golierov na začiatku roka 2021/2022. Vypracovala agentúra Focus pre Microsoft.

Podľa prieskumu dve tretiny nemanuálnych pracovníkov pracovali počas epidémií vlády 19 (68 %) z domu, pričom predtým to bolo iba 20 %.

Viac ako polovica (57 %) tých, ktorí pracujú z domu, uprednostňuje po chorobe prácu v kancelárii, no len štyri dni v týždni.

Zvyšných 43 % zamestnancov, ktorí pracujú z domu, uprednostňuje prácu z domu až tri dni v týždni.

81 percent opýtaných uviedlo, že by boli ochotní pracovať na diaľku vo firme mimo ich mesta alebo predmestia, ak by raz za mesiac museli ísť do práce osobne.

„Tento prieskum ukazuje, že pre väčšinu zamestnancov, ktorí mali možnosť pracovať z domu počas epidémie, sa táto práca stáva novým štandardom,“ povedal Martin Slociaric, sociológ z Focus Research.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného žurnalistického priemyslu môže byť nákladné. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Neftekhimik navštevuje zápasy reprezentácie Ruska a Slovenska 2008 - RealnoeVremya.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close