Veda

3 experti na ultraspracované potraviny tvrdia, že by ste mali okamžite vysadiť pre zdravie čriev, nadúvanie a náladu

žena hryzie do škoricových roliek

Pokiaľ ide o nezdravé jedlá, nie je to horšie ako ultra spracované odrody. Ultra-spracované potraviny sú tie, ktoré sú vyrobené väčšinou zo spracovaných surovín, ktoré boli zbavené živín, ako je rafinovaný cukor, sacharidy, tuk a ďalšie. Tieto potraviny nielenže obsahujú kalórie, ale tiež neposkytujú prakticky žiadnu nutričnú hodnotu, vďaka čomu sú skvelým doplnkom vašej stravy. Okrem toho, že môžu spôsobiť prudké zvýšenie hladiny cukru v krvi, prejedanie sa a priberanie na váhe a časom ochorenie, môžu spôsobiť aj zápal a poriadne si vás vypomstiť. ČrevoČo ovplyvňuje prakticky každý aspekt vášho zdravia, vrátane nálady.

„Ultra spracované potraviny prispievajú k chronickému zápalu, ktorý môže viesť k alebo zhoršiť zdravotné problémy čriev, náladu a celkové zdravie,“ Lisa Richardsová, potvrdzuje odborník na výživu a tvorca Candida Diet. Aby sme sa dozvedeli viac, spýtali sme sa Richardsa a dietológa trista najlepšie O niektorých najhorších ultra-spracovaných potravinách z doplnkov Balance One a prečo by ste sa im mali vyhýbať. Povedal nám všetko o účinkoch zápalových, spracovaných potravín ako Raňajkové cereálie, cukrové pečivo a balené ovsené vločky, Získajte ich odborný prehľad nižšie!

1. Sladká obilnina

Hoci sladká obilnina Richards varuje, že to, čo môže byť rýchlym, pohodlným a chutným občerstvením, má mnoho zdravotných následkov – najmä pokiaľ ide o zdravie čriev. Z tohto dôvodu odporúča vynechať sladké, spracované raňajkové cereálie a nahradiť ich odrodami, ktoré neobsahujú cukor, umelé farbivá ani rafinované sacharidy. Možno budete prekvapení, ako dobre sa cítite, keď vynecháte tieto ingrediencie – nielen v raňajkových cereáliách, ale aj v celej vašej strave. „Touto zmenou sa nielen zníži obsah zápalov vo vašej strave, ale zmení sa aj to, ako začnete svoj deň,“ hovorí Richards. „To, čo sa ráno kŕmime ako prvé, určuje zvyšok našich stravovacích návykov počas dňa, či už v dobrom alebo v zlom.“ poznamenal!

READ  Nová štúdia naznačuje, že vnútorné jadro Zeme sa možno „zastavilo“ a obrátilo svoju rotáciu

2. Raňajkové pečivo

Nanešťastie pre tých z nás, ktorí si radi robia výlet do pekárne alebo si vychutnávajú sladký brunch, Best hovorí Sweet, spracované raňajkové pečivo Črevné problémy a zápaly sú ďalším hlavným vinníkom. Je to z veľkej časti spôsobené vysokým obsahom rafinovaného cukru v týchto úskočne lahodných pochúťkach. „Tieto potraviny sú náročné na črevá predovšetkým kvôli pridaným a rafinovaným cukrom používaným na ich výrobu,“ vysvetľuje. „Strava s vysokým obsahom tohto typu cukru podporuje črevnú dysbiózu a nerovnováhu črevných baktérií.“ Dodáva, že tieto pridané cukry, ktoré boli pridané do výrobného procesu, „sú zdrojom potravy pre zlé črevné baktérie, ktoré spôsobujú nerovnováhu a premnoženie týchto baktérií a potenciálne Candida.“ A ako sme už povedali, keď sú vaše črevné baktérie v zlom stave, vaše celkové zdravie môže byť vážne poškodené; Môžete naraziť na problémy, ako je nadúvanie a nízka nálada.

3. Predbalené ovsené vločky

Hoci domáce ovsené vločky so zdravými ingredienciami sú skvelými raňajkami plnými vlákniny, Richards to hovorí Vopred balené, spracované odrody Často nabité cukrom a inými umelými prísadami, o ktorých všetci vieme, že sú hrozné pre vaše črevá, náladu a celkové zdravie. „Bohužiaľ, sú plné nadúvania a plynatosti,“ hovorí nám. „Pridaný cukor, rafinované sacharidy a potenciálna laktóza/fruktóza v niektorých príchutiach spôsobia negatívne gastrointestinálne vedľajšie účinky.“ Oh! Ako už bolo spomenuté, najmä cukor môže zhoršiť tráviace problémy, pretože je „zdrojom potravy pre zlé baktérie a dráždi črevá“. Kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy je ďalšou bežnou zložkou balených ovsených vločiek, ktoré „produkujú plyn tým, že kŕmia zlé a často plyn spôsobujúce baktérie v čreve,“ hovorí Richards.

Celkovo môžu byť spracované potraviny škodlivé pre vaše celkové zdravie. Vysoko spracované umelé prísady nachádzajúce sa v týchto potravinách môžu spôsobiť zmätok vo vašom čreve, spôsobiť nadúvanie a v konečnom dôsledku ovplyvniť aj vašu náladu. A hoci je najlepšie čo najviac vynechať všetky spracované potraviny, tento zoznam je skvelým miestom, kde začať.

READ  JWST hľadá prvú supermasívnu čiernu dieru

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close