Hlavné správy

3 víťazstvá USA nad Slovenskom

Spojené štáty americké zdolali v tabuľke majstrovstiev sveta juniorov 2022 Slovensko 3:2. Hra nebola dokonalá, bolo tam veľa vzostupov a pádov, ale nakoniec našli spôsob, ako získať tri body v „Skupine smrti“ (skupina B). Tu sú tri skvelé poznatky z ich úvodnej hry.

Špeciálne tímy rozhodujú o veciach vopred

Cesta na trestnú lavicu sa často uberala počas úvodného nedeľňajšieho zápasu. Spojené štáty začali pokutovaním veľkého počtu mužov do dvoch minút. Po úspešnom atentáte sa opäť pustili do práce, tentoraz za podrazenie. Opäť sa však udržali a Slovensko naštartovali 0:2 o hráča navyše. Teraz, keď do konca zostáva šesť minút, Spojené štáty konečne nachádzajú svoju hru.

Aby sa scenár úplne prevrátil, Slovensko začalo trestať a umožnilo favoritom kontrolovať peniaze a hrať s istotou. Počas dlhej presilovej hry 5 proti 3 Logan Cooley vynikajúco prihral Matthewovi Niceovi, ktorý raz doviedol svoj tím až za slovenského sieťového hráča. Nanešťastie pre Slovensko gól dovolil opustiť kabínu iba jednému hráčovi. V mužskej výhode, ktorá nasledovala, Spojené štáty opäť skórovali, tentoraz na slabú strelu zápästím Mackieho Samoskoviča.

V prvých 15 minútach zápasu mali Slováci v presilovej hre 0:2, kým Spojené štáty americké 2:2.

Commesso silné skoro a často

Najväčším otáznikom pre Ameriku ísť na turnaj bol ich Golding. Po vynechaní minuloročnej súťaže z dôvodu vládnej etiky je Drew Commesso pripravený prejsť na štartovaciu prácu? Na túto otázku odpovedal skoro a často.

V presilovej hre slovenských hráčov sa vzpriamene postavil Kamezso, ktorý zastavil všetkých deväť striel, ktorým v prvej tretine čelil. Bol nielen zachránený, ale aj sebavedomý a pod kontrolou. Keď jeho tím našiel svoje pevné miesto, dokázal zostať viac v hre a pomôcť si udržať dominanciu až do tretej tretiny.

READ  Euro kvalifikácia do 21 rokov: Prehra na Slovensku ešte viac otriasa sebavedomím Severného Írska

„Chlapci to určite dokázali druhýkrát, keď som nedostal veľa striel, ale je to Golding“ Povedal predajca. „Musíte sa zapojiť psychicky aj fyzicky. Mám pocit, že to fungovalo dobre na druhý a tretí zápas, stále som bol zapojený a pripravený. Je pekné, že som vyhral prvý, ale teraz sa sústredíme na to, aby sme sa pripravili na ďalší zápas.“ znova.

USNTDP Drew Commesso-WJC: 3 takeaways z USA vyhrali nad Slovenskom
Skutočný Comesso z USNTDP (Rena Laverty)

Commezzo, ktorý dohral zápas s 23 zákrokmi v 25 strelách, istotne dodal sebavedomie sebe aj svojim spoluhráčom. Ak dokáže zostať silný v potrubí, tento tím má väčšiu šancu stať sa opäť zlatým medailistom.

USA visí na vlásku

Amerika dominovala väčšine hry, korčuľovala na rýchlych a rovných čiarach, vyhrávala preteky a viedla 3:0, príbeh v tretej tretine už taký nebol. Slovensko začalo vyhrávať rovnaké preteky a nasadilo Bucksa do siete s jasnou nádejou na návrat. Commesso bol síce silný, ale nemohol sa nemýliť, keď Slovák strelil prvý gól v presilovej hre na 41:03. Ako dynamika pokračovala, USA viedli počas väčšiny tretej tretiny 3:1 a hra sa im vymkla spod kontroly. O tri minúty neskôr však strelil svoj druhý gól Chromiac Martin, čím posunul Spojené štáty bližšie k hraniciam.

„Myslel som, že sme v pohode“ Povedal americký kapitán Jack Sanderson. „Je to zábavná hra. Drew bol v niektorých častiach veľmi zaneprázdnený, takže vytáčanie je tak trochu na chlapoch. Je to pripomienka, že by ste žiadnu krajinu nemali brať na ľahkú váhu. Musíme byť pripravení každú noc. Nebude to pekný hokej. Musíš sa dostať von, zarobiť poriadne peniaze a ísť do práce. Takto sa vyhráva hokej.

V záverečných 2:30 sa Slovensko presadilo, stiahlo brankára a vypálilo všetko na Kamezo a Spojené štáty. Comezzo výrazne ušetril a jeho tím mu asistoval niekoľkými zblokovanými strelami pri prvom víťazstve v zápase.

READ  Dočasný predseda Britskej komisie pre cestovný ruch bol predĺžený

Najdôležitejším faktom je, že mužstvo USA vyhralo zápas, získalo tri body do tabuľky a verilo si, že dokáže hrať dobre. Čaká ich ešte veľa práce, kým budú môcť konkurovať ťažkým súperom, ale ak budú pokračovať vo svojej presilovej hre, získajú solídneho Goldinga od Commesso a prekonajú svojich súperov až do veľkých rozšírení, určite vyhrajú.