Veda

31 pacient z Virginie Mason infikovaných baktériami

SEATTLE – Od vlaňajšieho októbra bolo 31 pacientov v Seattle’s Virginia Mason Medical Center infikovaných baktériou Klebsiella.

Centrum Seattlu zažíva prepuknutie miest Klebsiella pneumoniae, Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb to môže viesť k infekciám, ako sú infekcie močových ciest, infekcie krvi, rany alebo chirurgického zákroku alebo zápal pľúc.

Štyria pacienti, ktorí sa nakazili baktériami, zomreli, podľa Seattle and King County Public Health. Stále nie je jasné, či zomrel v dôsledku infekcie.

Nie je nezvyčajné vidieť Klebsiella pneumoniae v nemocniciach, ale podľa Public Health sa miera tohto prepuknutia zvýšila oproti základnej hodnote vo Virginii Mason.

Prvá infekcia bola zaznamenaná 10. októbra 2022 a posledná infekcia bola zaznamenaná 3. apríla 2023.

Nemocnica uviedla, že na kontrole epidémie spolupracujú s predstaviteľmi ministerstva verejného zdravotníctva, CDC a ministerstva zdravotníctva.

„Okamžite sme zaviedli bezpečnostné opatrenia, informovali sme pacientov s pozitívnym testom na baktérie a v prípade potreby sme im poskytli rýchlu liečbu. Aj keď je riziko prenosu na pacientov extrémne nízke, pracujeme na tom, aby sme predišli ďalšiemu prenosu. Pokračujeme v proaktívnych opatreniach na riešenie Pokračujeme v skúmaní zdroja tejto epidémie spoločne s miestnymi a štátnymi partnermi v oblasti verejného zdravia,“ napísal Sidney Bersente, dočasný prezident Virginia Mason Medical Center.

Úradníci nezistili príčinu epidémie.

„Tieto typy ohnísk sú zložité a napriek dôkladnému vyšetrovaniu sa možno nikdy nedozvieme ich zdroj,“ povedal Dr. Eric Chow, šéf epidemiológie prenosných chorôb a očkovania pre verejné zdravie.

Nemocničný personál tvrdí, že pacienti, ktorí majú podozrenie na ochorenie alebo sa cítia chorí, by mali kontaktovať svojho poskytovateľa primárnej starostlivosti, ktorý môže baktériu otestovať a odporučiť špecifickú liečbu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close