Zábava

35 miliónov ľudí v EÚ si nemôže dovoliť dovolenku – WSOC TV

Podľa štúdie Bruselskej (AP) -Európskej odborovej konfederácie si väčšina rodín s nízkymi príjmami v EÚ nemôže dovoliť letné prázdniny.

Organizácia, ktorá zastupuje 45 miliónov členov v 38 európskych krajinách, tvrdí, že medzi 35 miliónmi občanov EÚ, ktorí nemajú dostatok peňazí na prestávku, sú pracovníci s nízkymi mzdami. Únia použila údaje Eurostatu zo štatistického úradu Eurostatu.

„Dovolenka by pre niektorých nemala byť luxusom. Keď si mnoho pracovníkov užíva voľný čas s priateľmi a rodinou, milióny ľudí prichádzajú kvôli nízkym mzdám, “uviedla zástupkyňa generálneho tajomníka federácie Esther Lynchová. Nárast nerovností medzi sviatkami ukazuje výhody ekonomického rastu v Európe v minulosti. Desaťročie nebolo správne zdieľané. „

Podľa štúdie 28% ľudí vo veku 16 a viac rokov žije v 450 miliónovej populácii. Štúdia zdôraznila, že tento nárast sa zvýšil na 59,5% u ľudí, ktorých príjem je nižší ako úroveň rizika chudoby Eurostatu, ktorá je stanovená na 60% národného priemerného príjmu.

Najhoršia situácia je v Grécku, kde si dovolenku nemôže vziať 88,9%ľudí ohrozených chudobou, nasleduje Rumunsko (86,8%), Chorvátsko (84,7%), Cyprus (79,2%) a Slovensko (76,1%).

Mnohí zo skupiny chudobných EOK sú nezamestnaní alebo na dôchodku, ale to zahŕňa milióny pracovníkov s nízkymi mzdami.

„Zákonné minimálne mzdy ochudobnia pracujúcich najmenej v 16 členských štátoch EÚ a podľa Európskej komisie je 22 miliónov pracovníkov v priemere menej ako 60%,“ uvádza únia s tým, že nerovnosť v prázdninách sa v 16 krajinách EÚ zvýšila. posledných 10 rokov.

Najväčšie kategórie dovoleniek sú v Chorvátsku, Grécku, Bulharsku, Českej republike, Francúzsku a Rumunsku, pričom tí, ktorí zarábajú menej ako 60% priemeru, a tí, ktorí zarábajú viac.

EOK uvádza, že s členmi Európskej únie zavedie právo EÚ na „prahu disciplíny“, ktoré stanovuje, že zákonné minimálne mzdy by nemali byť nižšie ako 60% priemernej mzdy a najmenej 50% priemernej mzdy akákoľvek EÚ. Tento krok by podľa neho pomohol vyplatiť mzdu viac ako 24 miliónom ľudí.

READ  Ako sa pozerať na zápas o zlatú medailu v olympijskom hokeji: Rusko vs. Fínsko, televízny kanál, naživo zadarmo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close