šport

36 Lion FC Prodigy podpísal zmluvu s Azizom Oceanim do európskeho klubu FC Spartak Trina

Celkom 885 zobrazení, dnes 207 zobrazení

Autor: Amechi Akbo

36 Lions FC Lagos Prodigy, Aziz Oceani podpísali zmluvu s európskym klubovým tímom, slovenským FC Spartak Tranava, bestchoicesports.com.ng.

Klub so sídlom v Lagose oznámil novú zmluvu v utorok, hoci dĺžka trvania zmluvy nebola špecifikovaná.

Prezident a generálny riaditeľ klubu Haj Kfar Liamid vo vyhlásení poznamenal, že podpísanie zmluvy s bývalým majstrom Slovenskej ligy Aziza bola premyslená, no náročná a úspešná úloha.

„Podpísať desiate miesto s európskymi klubmi je náročná úloha, je to vysoká úroveň, ale Aziz je talent najvyššej kvality, materiál Ligy majstrov.“

„Vždy bol zaostalý, a tak sme zámerne odložili cestu do Európy o 16 mesiacov, aby sme ho zbystrili, a teraz už lepšie rozumie životu. Jeho prípad nielenže prinútil koňa do potoka, ale aj natlačil koňovi do hrdla galón vody.“

„Je to len ďalší výsledok ôsmich rokov trpezlivosti a prísnych vývojových procesov,“ povedal.

Azizov otec, tréner Musbaw Oceani, ktorý vlastní MS Success Football Academy, je podľa Best Choice Sports zaradený do zoznamu Best Lion Sports od svojich 12 rokov. Potom ho technický riaditeľ, tréner Akinshola Akinrail vychovával viac ako 8 rokov a zmenil ho na skalopevného hráča. .

Dodal: „Agent FIFA Cem Sagar sa neskôr dostal do centra diania a podpísal zmluvu Spartaka s Dušanom Vertom, Hillary Azoto, trénermi Austinom Zibrinom a Vojom Gligorievičom. Ide vlastne o najväčšiu futbalovú divíziu pracovnej sily.

20-ročný Aziz bol jedným z desiatich hráčov produkovaných 36 Lions Football Association a odvezených do európskych krajín, aby pokračovali vo svojej kariére.

FC Spartak Tirnava je slovenský profesionálny futbalový klub. Československo historicky päťkrát vyhralo 1. ligu a štyrikrát Československý pohár, čo z neho robí jeden z najúspešnejších klubov v krajine.

READ  Pokúste sa zastaviť rozbehnutý vlak Amazulu Sundowns

Raz prišli do semifinále európskeho pohára a dvakrát do štvrťfinále. Naposledy klub vyhral v roku 2018 titul v Slovenskej lige a v roku 2019 Slovenský pohár.

Klub bol založený 30.5.1923

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close