4 cesty zo škaredej straty Slovenska do Fínska

Je tam jeden Populárny klip z jednej z prvých sezón Tyra Banks, ďalšia topmodelka Ameriky, kričí: „Bol som zakorenený pre vás, všetci sme zakorenení pre vás.“ Keby niekto mohol urobiť to video a upraviť Tyrovu tvár a slovenskú vlajku vo svete na modeli, na ktorý kričal, zhrnula by túto hru lepšie ako akékoľvek slová, ktoré vychádzajú odo mňa.

Porážka Slovenska s Fínskom 6: 0 končí skupinovú fázu na veľmi nízkej úrovni po skorom dosiahnutí niektorých vrcholov. Začiatok zápasu s výhrou a stratou kvality sa zdal byť nie tímom, ktorý by mohli brať na ľahkú váhu. Táto prehra s Fínskom túto myšlienku rozmotáva a zdá sa byť viac nápaditá ako realistická. Smutné na tom je, že sa nikdy nedozvieme, aký dobrý by bol tento slovenský tím, pretože v sebe spôsobujú toľko utrpenia, že sa nedajú merať.

Zlatenie nie je problém

Hra sa začala dosť dobre. Fínsko skórovalo takmer v polovici prvej tretiny na svojej piatej strele. V tom čase išlo dokonca o päť výstrelov. Do konca hry bola strela v prospech Fínska, celkovo 50 až 12. Pre Slovensko to bolo päť striel za prvých 10 minút a sedem striel za posledných 50 minút. Pre Fínsko to znamená päť rán za prvých 10 minút a 45 rán za posledných 50 minút.

Samuel Hlawaz strávil väčšinu hry v obkľúčení. Fíni dostali hráčov do tváre a často mu rozbíjali foldy. Druhá tretina bola obzvlášť zlá, ako dovolili Slováci 22 striel na terč. Definitívna obrana, ktorá definuje ich hru proti Kanade, sa nedá nikde nájsť, pretože Fínsko v slovenskom regióne funguje podľa ľubovôle.

Phoenix Sherbrook Samuel Hlavaj
Samuel Halawaj na šťastné dni s Phoenixom Sherbrookeom (Vincent El-Rousseau / Phoenix Sherbrooke)

Kapitán a obranca veľkých minút, Samuel Nasco bol vonku na zápase, ktorý sa ukázal na zadnom konci. David Mudrac a Andrzej Collian hrali každý viac ako 19 minút a tvrdo pracovali, aby sa pokúsili vyplniť prázdnotu. Šestnásťročný Simon Neme odohral tiež 19 minút, zatiaľ čo Marco Stocha viac ako 20 minút.

READ  Pokrok plánu EÚ pri riešení inteligentných fáz

Nepochybne je však veľmi chýba 18 minút hry NASCO a schopnosť meniť sa. Bola to dobrá skúsenosť pre Nemka, od ktorého sa očakáva, že v budúcom roku bude veľkým lídrom Slovákov v obrannej divízii.

Bodovanie gólu je problém

Slovensko dalo v štyroch zápasoch celkovo päť gólov. To jednoducho nestačí. Skončili siedmi V tímoch po 10 v zápasoch o skóre.

Martin Chromiac nebol útočiacim vodcom, ako mali byť, ale toto úsilie určite vyšlo od neho. Myslel som si, že jeho oddanosť obojsmernej dráme je chvályhodná, čo nie je nič, čím by bol známy. Problém je v tom, že Chromiac je zakončovateľ a tvorca hry nie je dosť dobrý na to, aby si robil veci sám.

Dúfal som, že sa dočkáme schopnosti hry od Olegiza Mikluku alebo Juraja Slafkovského, ale neboli dosť synchrónne na to, aby slúžili ako tím. Obaja hráči sa osobne usilovali tým, že dostali Mikluku za cieľ jeho ťažkostí.

Jacob Kolenick, ktorý dobre pasoval na bránu Micluca, predvádzal v priebehu všetkých ďalších dobrých rozohrávok, ale žiadny z nich nepracoval. Sem tam to bolo veľké osobné úsilie bez veľkej synchronizácie. Problém sa dostal na scénu proti Fínsku, pretože Slovensko od vylúčenia zaznamenalo iba 12 striel. Ak chcú postúpiť za štvrťfinále, musia si nájsť nejaké gólové skóre.

Postavte si z krabice letnú chatku

Slovensko v tomto zápase uviedlo päť malých trestov. Spolu 18 menších trestov za úroveň súťaže ich tímov Dáva ich na druhé miesto. Šesť z týchto zápasov bolo rozdelených medzi prvé dva zápasy. Po zápase s Kanadou sa zdalo, že Slovensko mohlo v súvislosti s niekoľkými penaltami zatočiť za roh.

READ  K rastu zamestnanosti v USA došlo v septembri

Súvisiace: 1 odchod Slovenska do Nemecka z dôvodu straty nadčasov na Slovensku

Je dokázané, že to tak nie je. So siedmimi maloletými proti Nemecku a piatimi proti Fínsku sa Slováci vrátili k starým zvykom. Možno by chceli zvážiť výstavbu letohrádku v pokutovom území, pretože ho určite navštívia. Zmiernil som slovenskú iniciatívu potrestať pravidlá IIHF za to, ako sa nazývajú, a za to, že urobili niečo proti tomu, ako sa pravidlá IIHF presadzujú v ich lige.

Mnoho z týchto hráčov hrá hokej na ihrisku Depos Extralica a Slovak Juniors. Nastáva bod, keď je väčšia ľadová disciplína u trénerov ako u hráčov, myslím si, že sme v tejto pozícii. Toto je slabá oblasť, ktorá by sa mala v budúcich zápasoch zamerať na Slovensko.

Späť na začiatok

Slovensko sa javí ako šťastie, že v týchto zápasoch ukradlo nejaké body a postúpilo do vyraďovacej časti. Po výhre nad Švajčiarskom a prehre 3: 1 s Kanadou sa zdalo, že oko sa dá viac ako stretnúť. Strata predĺženia pre Nemecko by bola výhrou, keby boli mimo pokutového územia. Po troch hrách, 1-1-1, sa zdalo, že Slovensko môže mať stále nejaké miesta v niektorej z najmocnejších krajín.

Súvisiace: Náhľad tímu juniorských majstrovstiev sveta 2021 na Slovensku

Prehra s Fínskom bola podobná ako predzápasová prehra so slovenským Českom. Dovoľte mi zhrnúť moje pocity prostredníctvom komentára Neslávne známa zelená tlačová konferencia NFL. Mysleli sme si, že sú to Slovensko. Nemôžu byť mimo pokutového územia.

Venujú sa streleným meraniam a majetkom a ich zlatníci musia byť superhrdinovia, aby ich udržali v hrách. Strata s Kanadou, ktorej súperom je na vrchole hory, je bohužiaľ veľmi výpovedná. Aby toho nebolo málo, moment, ktorý hrajú v tomto zápase, sa javí ako flauta pre daný okamih.

READ  Slovensko musí prijať maďarské osvedčenia o imunite

Odkiaľ idú?

Slovensko postúpilo do štvrťfinále. Porážka Nemecka so Švajčiarskom im pomohla k celkovo piatim bodom, takže Slovensko je v skupine so štyrmi bodmi štvrté. Aby mohli vyhrať ďalší zápas a hroziť o medailu, musia prísť na fantáziu, ktorú predviedli proti Kanade.

Bowen Byram Devon Levy Kanada Michael Mirasik Slovensko
Kanadský hráč Devon Levy Bowen obhajuje Pirama proti slovenskému Michaelovi Mirzikovi počas juniorských majstrovstiev sveta 2021 IIHF 27. decembra 2020 na Rogers Place v kanadskom Edmontone. (Foto: Cody McLachlan / Getty Images)

Budú tiež musieť opustiť trestnú lavicu Godforsegan. Nemyslím si, že to dokážu, ale po svetlej stránke boli štyri body, ktoré dosiahli tento rok, o krok vpred Tri z nich boli zakúpené minulý rok. Takže si myslím, že je to jeden.