Hlavné správy

4. deň Roundup Euro Hockey Championship III, m, laous sada

4. deň, 4. augusta 2021

Záverečný deň zápasov skupiny A a B v Lusade (POR) sa začal zápasom skupiny A proti Bielorusku vs Malte. Malta potrebuje víťazstvo v semifinále, kde Bielorusku stačí remíza.

Bielorusko vs. Malta 9-0

Bolo jasné, že Bielorusko bolo v prvej štvrtine najsilnejšou stránkou týchto dvoch tímov. Neustále tlačili a nedali maltskému boku čas na držanie lopty. V 3. minúte prišiel poľský gól Uladzyslava Belovusa od Watsima Bandarsooka o 4 minúty neskôr. Bielorusko dostalo v prvej tretine niekoľko trestných rohov, ale postupom času obranné snahy Malty zachránili alebo sa Bielorusku nepodarilo poriadne vstreknúť alebo zastaviť. Napokon v 15. minúte bolo zastavené PC s telom obrancu. Trestný úder nahradil Alexander Hanzaro; 3-0.

2. štvrtina je ako 1. miesto s mnohými príležitosťami pre Bielorusko. 4-0 Krásny gól. Dzianis TSALUIKA vošiel do kruhu napravo, odišiel do chrbta a jeho strela cez žrď sa odrazila od horného vzdialeného rohu. O 2 minúty neskôr ten istý Giannis TSALUIKA premenil PC a Michail Palovič obsadil v 27. minúte 6. miesto, teda 6: 0 s polčasovým skóre.

V 2. polčase bola Malta dobre štruktúrovaná vzadu a dokázala si v bieloruskom kruhu vypracovať niekoľko malých šancí. Dzianis KhatyLIOU strelil 7. gól, ktorý trval do 41. minúty. Dzianis TSALUIKA len pár sekúnd pred koncom 3. štvrtiny premenil pekný obrázok (8-0) a strelil svoj 3. zápas.

V poslednom štvrťroku sa nič veľké nestalo. Malta mala veľkú šancu streliť prvý gól, ale ich úsilie išlo mimo. Jediným, kto sa dostal do finále, bolo 9: 0. Naposledy sa obe strany stretli pred 4 rokmi na rovnakej úrovni, keď sa konalo na turnaji Sweety Evan Jelena (CRO), kde Bielorusko zdolalo Maltu tiež 9: 0.

READ  Lokálna finančná štandardizácia na Slovensku: Školenie pre špecialistov

Bielorusko sa umiestnilo na 1. mieste v skupine A kvôli lepšiemu rozdielu cieľov ako Turecko: +9 vs +3.

Česká republika proti Litve 6-0

Na rade sú Česká republika a Litva. Litva stačila na to, aby Litva skončila na 1. mieste v bazéne Českej republiky B, kde potrebovali dobrý výsledok. Pobaltskému národu by v závislosti od výsledku SVK-POR stačila remíza, na to však bude musieť počkať do konca dňa.

Prvých 14 minút hry sa hralo viac -menej v strede poľa. S výnimkou 1 ks na šek nemá ani jeden tím reálne šance. V poslednej minúte tohto obdobia mohol český útočník John ŽELEZNÝ prevŕtať kruh, ktorý videl trafiť do odkrytej siete.

Druhý gól strelil John LEELEZNÝ v 21. minúte. Lopta bola uvoľnená pred brankárom a John ŽELEZNÝ zdvojnásobil skóre rýchlejšie ako obranca. Štěpán KLABAN viedol tesne pred koncom 2. tretiny pre Česko 3: 0.

Tretím trestným úderom v zápase, po jednom v každom zápase, sa Tomáš Brochaska prepadol do útočného kruhu 4: 0. Adam UHLÍŘ Tomas Brochaska opäť v 53. min z vrcholu kruhu v 55. min., Čím dosiahol konečný výsledok 6: 0 pre Česko. V skupine B skončili na 1. mieste.

Slovensko v Portugalsku 2-2

Poslednými boli Slovensko a Portugalsko. Pred dvoma rokmi v Gibraltári bol výsledok medzi týmito tímami 8: 5 pre Portugalsko. Teraz čo by to bolo?

Matej Hruska vyzdvihol Slovákov prostredníctvom PC v 6. minúte, ale o minútu vyrovnal Rodrigo Castro. Jose Santos strelil v 39. minúte dobrý gól a vyzdvihol svoju rodnú krajinu po prvý raz na turnaji.

Slovenský brankár Jacob BOGÁR predviedol v zápase niekoľko vynikajúcich zákrokov a zabezpečil, aby bol jeho tím v hre. Kapitán Slovenska Matej Jelesi mal veľkú šancu 3 minúty pred koncom, 2: 2 penaltovým úderom. Konečný výsledok 2: 2.

READ  Rozpočet na obranu Slovenska by tento rok mohol predstavovať 2 % HDP - minister obrany

To znamená, že Portugalsko je na 2. mieste v skupine B a za ním Slovensko.