Svet

5 najsilnejších bojových kmeňov v Afrike

Tieto bojovnícke kmene boli nazývané mocnými buď v dôsledku ich vojnových zbraní alebo ich jedinečne navrhnutej bojovej taktiky. Tu je 5 najsilnejších bojových kmeňov v Afrike (v zostupnom poradí);

Berberi boli známi najmä dobytím Španielska a odolaním koloniálnym snahám Perzskej a Rímskej ríše. Boli takí mocní, že expandovali a získali ďalšie územia a panstvá v Stredomorí.

Tieto kmene sú rozptýlené po krajinách severnej Afriky; Tunisko, Maroko a Líbya.

Kmeň Zulu je známy ako najväčší kmeň v Južnej Afrike; Sú tiež známi svojou dravosťou na bojisku a vypočítavými vojenskými stratégiami.

Ich taktika a stratégie boli také silné, že porazili britskú armádu aj s hrubými zbraňami.

Tieto kmene ovládli Eritreu a Etiópiu; Sú všeobecne známi dobytím a kolonizáciou Južnej Arábie počas obdobia Axum. Vedci tvrdia, že tieto kmene majú jednu z najrobustnejších a najštandardnejších vojnových taktík v histórii.

Druhým najmocnejším bojovníckym kmeňom je kmeň Núbijcov. Je známe, že mali jedno z najdlhšie trvajúcich kráľovstiev v Afrike.

Medzi ich najväčšie úspechy patrí; Odpor a následná porážka útočníkov z Európy, Blízkeho východu a Arabského kalifátu.

Somálčania sú bezpochyby najsilnejším bojovníckym kmeňom v Afrike. Tieto kmene boli priekopníkmi mnohých vojnových taktík; Stali sa prvými, ktorí použili pokročilé zbrane pri svojej 14-ročnej kolonizácii a dobývaní Habeša.

Boli tiež prvými bojovníckymi kmeňmi, ktoré sa zapojili do námorných bitiek.

Tieto kmene sú rozšírené v Džibutsku, Keni, Somálsku a Etiópii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close