Hlavné správy

5 príbehov: ktoré vleteli do auta, prečo neurobiť prácu 4-dňových pracovných týždňov a ďalšie príbehy, ktoré by vám mohli chýbať

„5 príbehov“ PBS Newshorse ponúka niektoré z najzaujímavejších príbehov na svete, ktoré vám mohli uniknúť.

V epizóde tohto týždňa:

Letí športové auto

Prototyp „Aircar“ spoločnosti Klein Vision ho úspešne dokončil Prvý testovací let medzi týmito dvoma mestami Minulý týždeň. Naitra, hlavné mesto Slovenska a Bratislava – let 46 míľového treku do výšky automobilu bol 35 minút.

Aircar 160 je vybavený motorom BMW s výkonom koní a krídlami Stow-Away. Foto s láskavým dovolením: Clean Vision

Motor Erkar BMW s výkonom 160 koní, štandardný propalár, pozostáva z balistického padáka a krídel Stone-Away a športového automobilu, lietadlo je možné vymeniť na tri minúty. Ďalšia verzia bude schopná dokončiť 620 míľový let, ktorý Klein verí spoločnosti Vision.

Prírodné vlasy pre olympijský zákaz kúpacích čiapok

Medzinárodná plavecká federácia, známa tiež ako FINA, sa ohlásila kritikou po oznámení plaveckých čiapok určených pre prírodné čierne vlasy. Povolený Na olympijských hrách v Tokiu 2021.

Soul of the Black Caps sú navrhnuté tak, aby povzbudzovali plavcov k vyskúšaniu hry. FINA ale zakázala Soul Caps z olympiády, pretože nezodpovedali „normálnemu tvaru hlavy“, uviedli.

Tieto výsledky sú identické s amatérskymi a konkurenčné plavecké športy zlyhali, ostatní hovorili na sociálnych sieťach. FINA teraz preveruje Jeho záver znie: „Pochopte dôležitosť obsahu a zastúpenia.“

Štvordňový pracovný týždeň môže zvýšiť produktivitu?

Nový výskum podporuje produktivitu a pohodu v štvordňový pracovný týždeň.

Islandská národná vláda a mestská rada hlavného mesta reykavak Vymenovaný za štúdiu Čo je 1 percento pracujúcej populácie za štyri dni v týždni namiesto piatich ľudí, ktoré viedli hodiny. V rokoch 2015 až 2019 bolo vypnutých 2 500 ľudí, 35 alebo 36 hodín týždenne, 40-hodinový pracovný týždeň. Pre zamestnancov – denná starostlivosť Najskôr policajné stanice a pracovali na rôznych pracoviskách – za krátky čas dostávali rovnaké množstvo času.

READ  2021 World Juniors QF4: USA vs Slovensko - riadky a čas začiatku

Produktivita bola podobná alebo sa zlepšila na väčšine pracovísk. Experimentálne subjekty uvádzali menší stres, cítili sa zdravšie a udržiavali lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. ako dôsledok, Na Islande je 86 percent pracovnej sily Je tu možnosť odpracovať menej hodín za rovnaký plat.

Španielsko A Vlády Škótska Naplánujte si podobné krátke pracovné skúšky. Japonskí politici Niektoré novozélandské spoločnosti sa vyslovili v prospech tohto nápadu – atď Stály opatrovník A Unilever – začali testovať tento koncept. The Americká technologická firma Buffer Vyskúšal kratší kurz pracovného týždňa na začiatku infekcie korónovým vírusom a našiel podobné výsledky.

Rekordný hrad z piesku

V lete sa koná Najvyšší pieskovec na svete Postavené v severozápadnom Dánsku.

Táto gigantická piesková socha stojí na 69,4 stôp, čo v roku 2019 dosiahlo predchádzajúci rekord takmer 10 stôp. Geodet, ktorý určoval Guinnessove svetové rekordy, minulý týždeň potvrdil rekordnú výšku hradu.

Najvyššia piesková socha na svete sa nachádza v dánskom Ploguse.

Najvyššia piesková socha na svete bola nájdená 7. júla 2021 v dánskom Bulogu. Foto s láskavým dovolením: Reuters / Glass Jorn Larson / Ritzow Sconpix

Holandský umelec Wilfried Steiger vytvoril pieskovec v tvare pyramídy s pomocou 30 odborných rezbárov do piesku.

Steiger, inšpirovaný epidémiou COVID 19, integroval predmety do podoby injekčnej striekačky. Pri výstupe na hrad v boji proti ľuďom, ktorí nosili korunu hradu, je zakončená replikou vírusu. Ale vďaka vakcínam pridal aj niektoré aktivity, ako napríklad surfovanie, jazdu na bicykli a spoločenské prechádzky po plážových domoch.

Znovu bola objavená Deklarácia nezávislosti

V roku 2020 Kathy Marston prechádzala dokumentmi nájdenými v klientovej miestnosti v Škótsku Skorá kópia Deklarácie nezávislosti. Marston bol vzácnym expertom na rukopisy v aukčnej sieni Leon & Turnbull a okamžite zistil, že narazil na poklad.

Vytlačených 201 kópií Deklarácie nezávislosti z roku 1776 je stále iba 48. Marstonov objav, ktorý zostáva vo verejných rukách, sa považuje za jedno zo zvyšných šiestich kresiel.

READ  Etnickí príbuzní budú mať prospech z dobrých maďarsko-slovenských vzťahov

Leon & Turnbull hovorí, že toto je jeden z dvoch výtlačkov, ktoré dostali Charles Carroll, zakladateľ prvého amerického senátora zo štátu Maryland.

Krátko pred Dňom nezávislosti v tomto roku sa kópia predala za 4,4 milióna dolárov anonymnému kupujúcemu – čo je štvornásobok predchádzajúceho rekordu v predaji kópie Deklarácie nezávislosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close