Zábava

5 sľubných projektov od prvých režisérov funkcií

Kudela z Poľska má vybranú kinematografiu: režíroval reklamy a hudobné videá, ktoré upravovali majitelia senzácie, a zostavoval nástenné maľby v niekoľkých mestách. Jeho schopnosť kombinovať médiá v tomto historickom aspekte kombinuje 2D digitálnu animáciu, maľbu a živú akciu. (Pri pohľade na obrázok, dokonca aj jej záujem o pouličné umenie.)

Zhrnutie: „Dvere do lesa“ je poľský jazyk, ktorý popisuje niečo absurdné a nemá dôvod existovať. Napriek tomu tieto tvrdohlavé, niekedy iracionálne viery pomáhajú prekonať silný, inteligentný a čo je najdôležitejšie, život na druhej strane presahuje nevyriešené utrpenie.

Proti trom represívnym režimom fašizmu, stalinizmu a komunizmu, sú dvaja mladí muži a žena, ktorých životy sú vzájomne prepojené, nútení bojovať o prežitie svojím jedinečným spôsobom. Môžu vyhrať iba tak, že nájdu svoje vlastné „dvere do lesa“ a zachytia ľudské hodnoty – vieru, lásku a vieru – a ich umeleckú tvorivosť.


Tiene

Réžia: Nadia Michaelt
Výrobca: Attur de Minute (Francúzsko); Koproducenti: Panika! (Belgicko), Schmidt (Francúzsko)
Postavenie: Vo vývoji

V roku 2013 nás inšpiroval krátky film Mycolt Sonáta, Dôkladná štúdia pohybov popisného tanca (viď Webové svetlo). Tiene, Rodinná fantázia dvoch mladých prisťahovalcov (založená na rovnomennom francúzskom grafickom románe) odhaľuje veľmi odlišnú mentalitu. Migrácia z Afriky a Ázie je v Európe priamym politickým problémom už mnoho rokov a tento materiál sa odráža v mnohých projektoch na tohtoročnom fóre.

Zhrnutie: Pri úteku z Malej krajiny, časti zmasakrovanej krvilačnou jazdou, sa obe deti vydali hľadať lepší svet na druhom svete, ako to urobil ich otec. To je začiatok dlhej cesty pre týchto dvoch „prisťahovalcov“. Stretávajú buržoáznu okru, pašeráka hadov, zradné sirény a kovový hrad. Stretávajú sa aj s ďalšími vyhnancami ako Peacock alebo Silent One. S starostlivou pomocou tieňov budú kráčať dlhou a strmou cestou do Zasľúbenej zeme.


Biele plastové nebo

Riaditelia: Thibor Benazki, Sarolda Sobe
Výrobca: Salto Films and Media Productions (Maďarsko); Koproducent: Artičok (Slovensko)
Postavenie: V príprave

READ  Keď sa Meghan vráti do filmového biznisu, prevráti veľa! Budete vypadávať z jej poplatku - Star Cases - Cocktail

Dvojica za Benazkim a Chabe stojí za zvláštnymi milovníkmi festivalu nominovanými Caesarom Zvyšok, V úvode funkcií zasiahli charakteristický tmavý tón. Biele plastové nebo Dystopická eko-fantázia zasadená do budúcej Budapešti bez divočiny. Obrázok kombinuje 2D a 3D animáciu pomocou rotoscopingu; Umelecké diela, ktoré sme videli, boli atmosférické.

Zhrnutie: Vo svete, kde zákony o prežití ľudí neobsahujú kruté zvieratá a rastliny, chce mladý muž zachrániť svoju ženu a je nútený porušovať pravidlá, pre ktoré pracoval predtým.


Stratená kráľovná

Réžia: Carol Freeman
Výrobca: Paper Panther Productions (Írsko)
Postavenie: Komentovať

Paper Panther Productions, spoluzakladateľ Freeman, ticho experimentuje s animovanými médiami a mení rýchlosť každého produktu. Štúdio urobilo šplechot Vták a veľryba, Freemanovo krásne plstené maliarske sklo krátke; Pre svoju prvú funkciu píše ako autor a zastavuje Freemanovo hnutie. Dobre sa vyzná v detskom rozprávaní, vysvetľuje sériu kníh pre mladých čitateľov. Sme zvedaví, akým smerom vedie tento projekt.

Zhrnutie: Život 12-ročného Maywe Walsha sa obrátil naruby, keď jeho rodina záhadne zdedila nádherný, ale odľahlý hrad na vidieku v Írsku. Tento rodokmeň pochádza od jeho matky, ktorá zomrela, keď sa narodil máj. Maeve túži poznať svoju históriu, pocit, aký nikdy predtým nepocítila.

Keď teda Mae dostane príležitosť preskúmať toto nové spojenie so svojou minulosťou, objme ju so svojou vždy sebavedomou (a trochu otravnou) mladšou nevlastnou sestrou Emmou. Ale Mayov nový domov je plný záhad, duchov a kúziel – nič také – May zahŕňa samú seba a môže sa stať Stratenou kráľovnou.


Vojna so Salamandrami

Réžia: Catherine Maximoff
Výrobca: Moderné príbehy (Francúzsko)
Postavenie: Komentovať

Tu ohýbame svoje vlastné pravidlo: Maximoff riadil funkcie už skôr – nie v animácii. Venuje sa tancu a scénickému umeniu, poučil sa z rôznych profilov dokumentov. Pre svoj animovaný debut adaptuje adaptačný román sci-fi satiry Karla Shapka, ktorý český spisovateľ napísal v kontexte nástupu nacizmu. Toto je veľmi zaujímavá svadba a radi by sme sa o nej dozvedeli viac.

Zhrnutie: Jeho otec, Julie, 11 rokov, ktorý sa umyl na divokom ostrove, sa stretáva s ohromujúcim obrovským salamandrom. Zviera a jeho spojenci sú obklopení žralokmi na neďalekom malom ostrove. Žena a zviera sa spriatelia. Starý Isamu ju však varoval: „Ak budú Salamandri oslobodení, obsadia svet …“

Obrázok hore: „Vojna so Salamandrami“

READ  Svet na premietanie 50 dokumentárnych filmov online

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close