Austrália začala BJK Cup víťazstvom

Tenistky Austrálie odštartovali letmým štartom víťazstvom 2:1 nad Slovenskom vo finále Pohára Billie Jean Kingovej.

Strom Saunders a Ajla Tomlanovic zaznamenali víťazstvom vo dvojhre a v utorňajšom úvodnom zápase troch zápasov v Glasgowe viedli Austrália 2:0.

Saundersová porazila Victoriu Kuzmovú 6-4 6-3, Tomlanovičová porazila Annu Šhmidlovú 6-1 6-2.

Potom sa vo štvorhre spojili Saunders a Ellen Perez proti Kuzmovej a Teresi Mihalicovej.

Zdá sa, že dvojica je pripravená na čistý priebeh prvého setu 6-2, ale Slovenka vyhrala druhý set a tajbrejk 2-6 6-3 (10-6).

Austrália dúfa, že zrušenie zápasu v tesnej skupine B nebude príliš nákladné.

Belgicko je druhým tímom v skupine troch krajín, ktorej víťaz postúpi do semifinále. Austrália sa vo štvrtok stretne s Belgickom; Slovensko im čelí v stredu.

Ak každá krajina vyhrá nerozhodný výsledok, ide o samostatný zápas, ktorý sa vyhrá a potom sa nastaví.

V ostatnom zápase dňa v C-skupine prehrala hostiteľská Veľká Británia s Kazachstanom. Británia sa stále môže kvalifikovať víťazstvom proti Španielsku vo štvrtok, ale Kazachstan bude mŕtvy, ak v stredu vyhrá proti Španielsku.

Pre Saundersa to bolo pôsobivé víťazstvo proti hráčovi, ktorý sa umiestnil nie vyššie ako 91, na 146. mieste na svete a medzi 50 najlepších.

„Vždy je to trochu nervy drásajúce prvenstvo v rebríčku, ale som naozaj hrdý na to, čo som dosiahol,“ povedal 26-ročný rodák z Rockhamptonu.

„Naozaj som využil podporu nášho austrálskeho tímu, dostali ma aj napriek tým počiatočným nervom a bola to veľká zábava.“

Domljanovič si vyslúžil skorú prestávku a potom ukončil ďalšie dva v 39-minútovom prvom sete, v ktorom získal 75 percent svojich prvých podaní a trafil niekoľko vynikajúcich forhendov.

Keď sa v druhom sete prebojovala do vedenia 3:0, zdalo sa, že rýchle víťazstvo je na spadnutie, no Schmidlová, ktorá je o 67 miest nižšia ako svetová 100 svetová jednotka č. .

READ  13 vecí o Miss Universe Slovensko 2022 - CONAN Daily

Tomljanovičová opäť získala výhodu brejku, potom si ušetrila dva brejkbaly na 5:2, aby spečatila set a vyrovnala stav zápasu.

„Jeho úroveň bola na skóre vysoká. Veľké body som zahral o niečo lepšie,“ povedal Domlanovič.

Saunders a Perez rýchlo prevzali kontrolu nad štvorhrou, vyhrali šesť bodov zo siedmich, aby v úvodnom sete prelomili 0:2 a potom sa dostali na 2:1. Set ukončili za 27 minút.

Slovensko sa však napokon v druhom sete dostalo do skóre, keď si za stavu 6:3 vynútilo 10-bodový tajbrejk, ktorý Slovensko vyhralo nazbieraním šiestich z posledných siedmich bodov.

„Niet pochýb o tom, že naše očakávania boli dnes vysoké, strieľali sme po víťazstve 3:0, ale z nášho pohľadu to bol (stále) skvelý deň.“ Povedala to austrálska kapitánka Alicia Molick.

Posledné víťazstvo Austrálie na turnaji, ktorý bol do minulého roka známy ako Pohár federácie, bolo v roku 1974.

„Víťazstvo v tomto zápase znamená všetko,“ povedal Tomlajanovič.