Cristiano Ronaldo unikol červenej karte aj napriek tomu, že pri výhre Portugalska nad Slovenskom 1:0 zasiahol Martina Dúbravku do tváre.

Autor: Luke Power pre Mailonline

00:09 09.09.2023, Aktualizované 01:01 09.09.2023

• Ronaldo sa vyhol priamej červenej karte, hoci jeho hroty zasiahli Martina Dúbravku do tváre
  • Hrozí mu však jednozápasový dištanc, keďže je to už jeho tretia žltá karta v kvalifikácii
  • Gól Bruna Fernandesa stačil na zachovanie perfektného štartu Roberta Martineza

Cristiano Ronaldo mal šťastie, že nedostal červenú kartu napriek zákroku proti Martinovi Dúbravkovi v kvalifikácii Portugalska 1:0 na EURO 2024 proti Slovensku.

V druhom polčase sa hviezda Al-Nasr prešmykla po lopte v šestnástke, no brankár sa tam dostal ako prvý a Ronaldova kopačka ho zasiahla do tváre.

Jeho rezervácia znamená, že vynechá najbližší pondelkový zápas svojej krajiny proti Luxembursku – rovnaký trest, za ktorý by dostal červenú – po nazbieraní troch červených kariet v skupine J.

Dúbravke sa ospravedlnil, no mnohí sa čudovali, prečo Ronalda nevylúčili ani po kontrole VAR. Brankár Slovenska mal aj napriek bolestiam možnosť vidieť zápas.

Portugalsko si zabezpečilo výhru vonku v deň 29. narodenín Bruna Fernandesa výborným zásahom v prvom polčase.

Portugalsko sa stalo víťazom skupiny J s piatimi víťazstvami z piatich, strelilo 15 gólov a neinkasovalo ani jeden gól.

Čižma Cristiana Ronalda sa spojila s tvárou Martina Dúbravku pri výhre Portugalska nad Slovenskom 1:0
Ronaldo sa Dúbravkovi po incidente ospravedlnil a po nazbieraní troch žltých kariet vynechal ďalší zápas.
Bruno Fernandes chytil víťazný gól v prvom polčase – a pri tejto príležitosti dostal narodeninový darček.

Bol to fantastický začiatok kariéry Roberta Martineza, ktorý vlani v decembri opustil Belgicko po tom, čo sa mu nepodarilo dostať sa zo skupinovej fázy na majstrovstvách sveta v Katare.

Bola to ich vôbec prvá prehra, keďže Slovensko je v kvalifikácii o Euro 2024 druhé so ziskom 10 bodov.

Ronaldo strelil v kvalifikácii už päť gólov, čo ho radí na štvrté miesto s Harrym Kaneom a Jackiem Amdonim.

Tridsaťosemročného hráča možno nepoteší, keď vidí Rasmusa Hojlunda, Romelua Lukakua a bývalého spoluhráča z Manchestru United Scotta McTominayho so šiestimi na čele tabuľky strelcov.

READ  Saudská trénerka povedala, že golf je hrou za mier

Proti Luxembursku si už nebude môcť pridať, keďže má nahromadené žlté karty.

Luxembursko hrá futbal čoraz viac a má so Slovenskom bodovú úroveň, ale Martinezov tím ich zdolal 6:0 v nadstavenom čase a ich talizman si vyslúžil rovnú ruku.