Slovensko ohromilo márnotratné Belgicko, keď VAR dvakrát poprel Lukaku – FBC News

[Source: Reuters]

Ivan Schranz strelil rýchly gól Slovenska vo veľkom zápase, keď v E-skupine majstrovstiev Európy zdolali premárnené Belgicko 1:0.

Bola to prvá prehra Belgicka v 16 zápasoch pod vedením trénera Domenica Tedesca a vzpomínka na katastrofálnu kampaň na majstrovstvách sveta 2022, aj keď dva góly neuznal VAR.

Obaja od štartu Romelua Lukakua, prvý pre ofsajd a druhý pre hádzanársku nadstavbu až po urasteného útočníka, v ktorom premárnil množstvo vyložených šancí.

Článok pokračuje po inzeráte

Slovensko v pondelok v Mníchove zdolalo Ukrajinu 3:0, čím sa v tabuľke bodov posunulo na úroveň Rumunska. Budúcu sobotu sa Belgicko stretne s Rumunskom v Kolíne nad Rýnom.

Pred zápasom sa hovorilo o tom, že toto bude nové Belgicko, ktoré zhodí štítok Zlatej generácie a naplní ju mladými talentami, no rovnaké problémy pretrvávajú.

Tedescovo mužstvo dominovalo v 90. minúte, ale VAR a obrana Slovenska ich zmarili, keď zaznamenali lekársky kontakt.

Belgicku chýbala preferovaná stredová obranná dvojica Jan Vertonghen a Arthur Thiet a ľavý krídelník Jeremy Doku hral v prvom polčase napravo a Yannick Carrasco ako ľavý obranca, tímu chýbala rovnováha.

Práve táto neistota viedla k tomu, že otvárač Slovenska si zbabranú Dokuovu loptu nasmeroval do vlastnej šestnástky, a keď snahu Juraja Kuku zachránil, lopta prepadla Schransovi, ktorý z tesného uhla prekonal brankára Belgicka Koena Castielsa. Časový limit vypršal šesť minút a päť sekúnd.

Belgicko si bude myslieť, že dovtedy malo viesť 1:0, keďže Lukakua prekonal slovenský brankár Martin Dúbravka z tesnej blízkosti po Tokuovom hypnotizujúcom teči z vlastnej polovice.

Bola to prvá z troch veľkých šancí v polčase pre Lukakua, ktorý pod Tedescom strelil 17 gólov v 11 zápasoch.

Šance malo aj Slovensko. Kastílčania museli predviesť parádny skok z voleja Lukasa Haraslina a ukázali skvelú defenzívnu disciplínu, keď Slováci oslavovali každý zákrok, keď skórovali.

READ  Brit odpálil "klzký" kurt, pretože zranenie členka vyvolalo strach z Australian Open

Belgicko sa opäť priblížilo a gólová šarvátka sa skončila, keď striedajúci Johan Bakayoko strelil niečo, čo vyzeralo ako istý cieľ, ibaže obranca Slovenska David Hanko upratal loptu z čiary.

Opäť boli zamietnuté, keď si loptu spracoval Luis Opanda.