Hlavné správy

POHĽAD SPÄŤ: Gareth Southgate má tlačovú konferenciu po výhre Anglicka 2:1 nad Slovenskom na Euro 2024

Pozrite sa späť na tlačovú konferenciu Garetha Southgatea po tom, čo Anglicko v nedeľu (30. júna) zdolalo Slovensko 2:1 a postúpilo do štvrťfinále Euro 2024.

Prestávka Judea Bellinghama zachránila Anglicko zo Southgate pred trápnym odchodom z posledných 16 rokov, keď sa nádeje na Euro 2024 snažili zdolať Slovensko 2:1 po predĺžení.

Veľmi sľubné leto sa môže skončiť smútkom a ponížením pre tím, ktorý pred tromi rokmi išiel do penaltového rozstrelu a vyhral posledný ročník.

Ivan Schranz priviedol Slovensko k obrovskému víťazstvu ako samostatného národa, len aby Bellingham nechal čeľuste na podlahe a neveriacich hráčov na palubovke v Gelsenkirchene.

Stredopoliarov kop nad hlavou päť minút po prestávke poslal zápas do predĺženia, zatiaľ čo hlavička kapitána Harryho Kanea prekonala Southgateovu stranu v tomto chúlostivom súboji medzi šestnástkami.

Švajčiarsko čaká v sobotu štvrťfinále a Anglicko bude musieť stavať na entuziazme na konci turnaja, ktorý by mal skončiť ako Island na Euro 2016.

READ  Adam Rusika je hrdý na to, že pomohol Slovensku vyhrať olympijské hry v Pekingu