Šéf Slovenska Francesco Calzona trvá na tom, že po prehre s Anglickom, ktorá mu ušla o postup do štvrťfinále, pociťuje viac hrdosti ako sklamania.

• Anglicko zdolalo Slovensko a postúpilo do štvrťfinále Euro 2024
  • Francesco Calzona zápasí s Declanom Riceom po plnom úväzku
  • opýtať sa Všetko sa to rozbieha! EUROS DAILY: Anglicko nevyzerá ako tím… potrebuje pod sebou horieť oheň

Francesco Calzona trvá na tom, že je hrdý na svoj slovenský tím, ktorý v nedeľu porazilo Anglicko.

Anglicko nedokázalo naplniť svoj účet pred turnajom favoritov v Nemecku a nerozhodný výsledok v posledných 16 sa ukázal byť odlišný.

Úder Ivana Schranza v prvom polčase stačil na to, aby Slovensko získalo historickú porážku, kým Jude Bellingham a Harry Kane otočili vývoj na stranu Garetha Southgatea.

„Cítim sa viac hrdý ako sklamaný.“ Calzona povedal o výkone svojho tímu po zápase.

Takmer sme vyhrali a postúpili proti jednému z najlepších tímov na svete. Snažili sme sa toľko, že sme to skoro zvládli. Nepodarilo sa nám postúpiť.

Kapitán Slovenska Francesco Calzona ocenil výkon svojho tímu, ktorý prehral 2:1 s Anglickom.
Ivan Schranz dal smoliarov dopredu, než Anglicko zasiahlo späť cez Judea Bellinghama a Harryho Kanea.

V predĺžení sme strávili polhodinu na súperovej polovici. Som hrdý, že sme to takto zvládli a odviedli tak skvelú prácu.“

Po odpískaní riadnej hry sa Calzona a Angličan Declan Rice priblížili k rozhodcovi predtým, ako vypukla bitka medzi talianskym trénerom.

Kliknutím sem zmeníte veľkosť tohto bloku

Calzona strčil stredopoliara do hrude a rozzúrený Rice odpovedal množstvom akčných predmetov, ktoré exkluzívne odhalil Mail Sport.

Po porážke jeho strany Calzona povedal, že Rice sa v argumente mýlil.

„Declan mal ísť za rozhodcom a rozlúčiť sa.“ povedal bývalý šéf Neapolu Športový web.

„Chcel som hovoriť s rozhodcom. Potom sa mi ospravedlnil.“

Napriek tomu, že nakoniec postúpilo do štvrťfinále, Anglicko malo pravdepodobne šťastie, že postúpilo proti tímu, ktorý sa podľa FIFA umiestnil na 45. mieste na svete.

READ  V Dinsley sa naďalej objavujú nenávistné protislovenské plagáty a nikto nevie, kto za nimi stojí.

Slovenský útočník Ivan Schranz prestrelil Jordana Pickforda a v 25. minúte v Gelsenkirchene dostal zaslúžene vedenie.

Ďalšiu hodinu futbalu Anglicko hľadalo vyrovnanie predtým, ako chvíľa mágie Judea Bellinghama na pokraji plného úväzku oživila nádeje národa.

Calzona tiež informoval o svojom nedeľňajšom pozápasovom súboji s Declanom Riceom
Talian strčil Ricea do hrude, keď sa po záverečnom hvizde obaja priblížili k rozhodcovi Umuthovi Mellorovi.

Minúty po reštarte zamieril Harry Kane z tesnej blízkosti domov a dostal Anglicko do vedenia.

Nasledovalo napäté čakanie, no Anglicko si miesto v osemfinále zabezpečilo.