Jude Bellingham a Kobi Mainu žiaria vo víťazstve na Euro 2024

Anglicko sa v nedeľu dostalo do štvrťfinále dramatickým predĺžením 2:1 nad Slovenskom, len pár sekúnd od vypadnutia na Euro 2024.

Gareth Southgate vyvolal ešte väčšiu kritiku výberom svojho tímu, keď Kobi Mainu nahradil Conora Gallaghera v strede poľa a bol konzervatívny pri striedaní.

Telegraph Sport analyzuje a hodnotí výkon každého anglického hráča a nižšie, môžete označiť Southgateových zverencov z 10.

Anglicko (4-2-3-1)

Jordan Pickford

Brankár Anglicka sa trápil v rozohrávke, ale dokázal prejsť 120 minút normálneho hracieho času a predĺženia. 6/10

Kyle Walker

Prvý polčas bol snáď najhorším zo 45 minút Walkera pre Anglicko. Gateout nie raz a Ivan Schranz hral na jeho bránu. Aktualizované po prestávke. 5/10

John Stones

Trápnejší moment pre obrancu prišiel v druhom polčase, keď si loptu nechal prejsť a David Strelec z veľkej diaľky skóroval len pár centimetrov. 5/10

Mark Gwehi

Bolo naozaj nešťastné, že dostal predčasne žltú kartu, čo znamenalo, že bol suspendovaný pre štvrťfinále. Urobil skvelý blok a švihnutie, ktoré je životne dôležité pre vyrovnávajúci gól Bellinghamu po zranení. 7/10

Kieran Trippier

Nie je to jeho chyba, ale pozerať sa na Trippiera ako ľavého obrancu Anglicka je naozaj otravné. Pokračoval trend zarezávania sa do vnútra a strelu dobre vystrelil nad brvno. Dobrá previerka. 5/10

Gobi Mainoo

Tretí najmladší hráč Anglicka vo veku 19 rokov a 72 dní, ktorý začal vyraďovaciu fázu na veľkom turnaji. V siedmej minúte dostal kartu, no zázračne sa spamätal. 7/10

Declan Rice

Takže bohužiaľ neskorá strela z 20 yardov zasiahla žrď. Riceová sa nikdy nevzdala a snažila sa potiahnuť Anglicko dopredu po tom, čo zaostali. 6/10

Bugayo Saka

S tým, že ľavý obranca nie je riešením, Sakha dokončí hru s… uhádli ste, ľavým obrancom. Southgate tam išiel, keď nahradil Palmera Trippierom. 6/10

READ  Kontrola faktov – fotografie zobrazujú bazén v slovenskom pracovnom tábore, nie v nacistickom koncentračnom tábore

Jude Bellingham

Anglicko potrebovalo hrdinu a Bellingham vyrovnal nad hlavou po zranení. Celý zápas to vyzeralo tak, že Bellingham buď zachráni Anglicko, alebo vypadne. Našťastie je to ten bývalý. 8/10

Bill Foden

Útočník Manchestru City nemal byť vylúčený z ofsajdu za neskorý gól krátko po prestávke. Trippier mu nepomohol, ale mal na to všetok čas na svete a šiel príliš skoro. 5/10

Harry Kane

Hlavička bola odvrátená a minula bránu vo veľkej šanci na konci normálneho hracieho času. Kapitán Anglicka sa ale hlavičkou v predĺžení nemýlil. 7/10

námestník

Cole Palmer 66 (pre Trippera): Anglicko okamžite dostalo iskru. Ako bol na tomto turnaji nevyužitý? 7/10
Eberechi Eze 84 (za Mainoo): Svoju predĺženú strelu síce minul, ale viedla ku Kaneovej hlavičke. Dôležitá defenzívna práca, Peter Bekarik bude chýbať. 7/10
Evan Toney 94 (pre Fodena): Southgate konečne vhadzuje druhého útočníka, keď Kane dáva Anglicko dopredu z Toneyho hlavičky. 7/10
Conor Gallagher 106 (pre Kanea): Vylúčený, aby pomohol Anglicku vidieť predĺženie. 6/10
Esri Gonza 106 (do Bellinghamu): Muž z Aston Villy Gueyehi by mal začať štvrťfinále s vylúčením. 6/10

Nepoužíva sa: Aaron Ramsdale (G), Dean Henderson (G), Luke Shaw, Trent Alexander-Arnold. Lewis Dunk, Anthony Gordon, Joe Gomez, Jarrod Bowen, Adam Wharton, Ollie Watkins.

Rezervované: Guehi, Mainoo, Bellingham.