Zábava

Mužský hokejový tím USA podľahol Slovensku v rozstrele, aby ukončil svoje medailové nádeje

PEKING – Spojené štáty na olympijských hrách sfúkli neskoré vedenie v mužskom hokeji a odtiahli sa ohromujúcim spôsobom.

Marek Hrivik skóroval za 43,7 s. USA viedli takmer polovicu zápasu pred vyrovnávajúcim gólom, keď Slovensko stiahlo svojho brankára na extra útok na 6 na 5.

„Som smutný, že je koniec,“ povedal kapitán USA Andy Miele. „Náš tím tvrdo bojoval. Niekedy sa tie odrazy v hokeji stávajú. Bohužiaľ to bolo na našej strane. Prajeme Slovensku všetko najlepšie do zostávajúcich zápasov tu.

USA sú zvyknuté hrať tesné zápasy, Kanadu porážajú o dva góly a Nemecko o jeden gól. Ale pokrytie vpredu umožnilo brankárovi Straussovi doraziť voľný puk okolo Manna, ktorý bol dovtedy pôsobivý a zakončil s 34 zákrokmi.

Cehlaric bol jediným strelcom v rozstrele, zatiaľ čo USA viedli 0:5 proti Patrickovi Rieberovi. Vo štvrtom kole rozstrelu Cehlaric na lavičke spoluhráča Juraja Slafkowského povedal, že bude forhend, bekhend a dá gól.

Peter Cehlaric porazil Strauss Mana v rozstrele pri olympijskej prehre USA so Slovenskom 3:2 Dobré obrázky

„Veril som tomu,“ povedal Sehlárik. „Verím tomuto tímu.“

Vychádzať naprázdno v štyroch presilových hrách, troch v tretej tretine a viac ako minútovom presilovke 5 na 3, sa vrátilo do hry Američanov. Matty Beniers trafil jednu z najlepších šancí USA na skórovanie v tretine, ale tím nedokázal prekonať Riebera, ktorý bol v sieti druhý deň za sebou pre Slovensko.

„Dostávame 5 na 3 a to je naozaj to, čo mení hru,“ povedal tréner USA David Quinn. „Ak máte v takejto situácii 5 na 3, keď to nevyužijete, dáte druhému tímu veľkú sebadôveru a oni zúročia.“

Skľúčený Aaron Ness korčuľuje na ľade po prehre USA so Slovenskom. AP

Slafkowski strelil prvý gól Slovenska, pre 17-ročného útočníka piaty na turnaji. Očakáva sa, že toto leto bude v top 10 draftu NHL.

READ  Top 10 filmov vyrobených na Slovensku - Kafkadesk

Americké góly Nicka Abruzzesea a Sama Hentgesa prišli na základe učebnicových prihrávok. Gól Abruzziho vyrovnal na 7:26 po strele Slafkowského a Hentges dostal USA do vedenia v polovici druhej tretiny.

Sledujte všetky olympijské akcie v roku 2022

V druhom zápase bol vylúčený, keď horný krídelník Brian O'Neill stiahol puk z jeho ľavej nohy.

„To ukazuje veľa: obetoval svoje telo pre tím a to je Brian,“ povedal Miele. „Stratiť ho bolo ťažké, ale ak stratíte niekoho, kto sa obetuje pre tím, je to ten najlepší spôsob.“

Obranca Jake Sanderson vynechal svoj druhý zápas po sebe pre nezverejnené zranenie.

Matt Nees (67) a Noah Gates (27) sú vyčerpaní, keď Slovensko 16. februára 2022 strelí gól o vyrovnanie zápasu vo štvrťfinále mužského hokeja počas zimných olympijských hier v Pekingu. ZUMA24.com

Slovensko, ktoré trénuje dlhoročný asistent NHL Craig Ramsey, sa v piatkovom semifinále stretne s Fínskom, Rusmi, Švédskom, Kanadou či Dánskom. Slovensko sa prvýkrát od roku 2010 dostalo do semifinále olympiády.

„Je úžasné, že sa to deje,“ povedal Slafkowski. „Už sa neviem dočkať semifinále.“

USA vystúpili v rozstrele vo štvrťfinále na druhých olympijských hrách bez hráčov z NHL. Tím 2018 vypadol v Českej republike.

„Je to ťažké prehltnúť pilulku, a to je naozaj, naozaj, strata v každom smere,“ povedal Quinn. „Žiadna neúcta k Slovensku a nikomu, mali sme veľmi dobrý pocit zo smerovania nášho tímu a zo spôsobu hry.“