Remíza medzi Rumunskom a Slovenskom posiela oboch do vyraďovacích bojov na Euro 2024

Frankfurt:

Rumun Razvan Marin strelil penaltu v prvom polčase, aby anuloval gól Ontreja Dudu do siete Slovenska, keďže tímy v stredu hrali na EURO 2024 v E-skupine 1:1, pričom oba postúpili medzi 16.

Všetky štyri tímy v E-skupine skončili so štyrmi bodmi, pričom Rumunsko obsadilo prvé miesto v góloch z Belgicka a Slovensko skončilo na treťom mieste pred Ukrajinou na rozdiel gólov.

Rumunsko a Slovensko si budú musieť počkať do stredajšej skupinovej fázy, aby spoznali svojich posledných 16 súperov, ale Belgicko cestuje do Düsseldorfu, kde sa v pondelok stretne s Francúzskom.

Rumunsko sa dostalo do vyraďovacej fázy Eura prvýkrát od roku 2000, zatiaľ čo Slovensko prehralo s Nemeckom v osemfinále od roku 2016.

Vo Frankfurte sa hralo v horúčkovitých podmienkach, vzrušenie na tribúnach zodpovedalo odvážnej povahe zápasu, ktorý nemal vysokú kvalitu, ale mal veľa zábavy a intríg.

Tímy vstúpili do zápasu s vedomím, že remíza bude stačiť na to, aby sa presadili, a veľa sa hovorilo o budovaní ich schopnosti plánovať to, čo tréneri vehementne popierali.

Prečítajte si tiež: Dánsko vydrží 16 eur so Srbskom na mŕtvom bode

Samozrejme, nechýbala energia a úsilie, ktoré ku koncu hry len poľavilo.

Trénera Rumunska Eduarda Iordanesca vybielilo Slovensko, ktoré v polovici prvého polčasu strelilo najjednoduchší gól.

Juraj Guka sa skrútil centr z pravej strany a Duda zostal bez stopy medzi dvoma obrancami.

Rumunsko sa obmedzilo na strely z diaľky, z ktorých žiadna netrápila brankára Slovenska Martina Dúbravku.

To bolo dovtedy, kým nedostali penaltu, keď Iannisa Hagiho zostrelil slovenský obranca David Hanko.

Prečítajte si: Nemecko sa snaží „zvýšiť náladu“ v roku 2014 so základným táborom eura

Nemecký rozhodca Daniel Seibert najskôr nariadil priamy kop.

READ  Pápež František vyzýva Slovensko, aby spojilo Rómov pre lepšiu budúcnosť

Marin sa nepomýlil priamym kopom, keď ho napálil do horného rohu, čím vyvolal búrlivý výbuch radosti rumunských fanúšikov na štadióne, ktorí svojich slovenských kolegov prevýšili štyri:1.

Lukas Haraslin si po ľavom krídle vytvoril streleckú príležitosť, no jeho prudký pokus smeroval priamo na brankára Rumunska Florina Nidu.

Rumunskí fanúšikovia v druhom polčase nepretržite skandovali, nakrátko sa zastavili, keď blízko štadióna udreli blesky, čo vyvolalo búrlivý rev, ktorý nedokázali prehlušiť.

Šance pokračovali na oboch stranách, náhly lejak sťažil riešenie brankárov, horúčavy sa zmenili na vietor a dážď, no obe skupiny priaznivcov v záverečnom hvizde búrlivo oslavovali.