šport

Acapulco | Alcazares a Nori odchádzajú

Dvojitou ranou pre organizátorov podujatia ATP 500 Abierto Mexicano Delcel v Acapulcu sa Carlos Algaras a Cameron Norrie stiahli po vyčerpávajúcej drine v Buenos Aires a Rio de Janeiro. Argentína a Nori v Brazílii.

Je naozaj smutné, že tu nemôžem súťažiť, ale teraz je čas myslieť na to, aby som sa čo najskôr zlepšil a pripravil. Dúfam, že sa čoskoro všetci uvidíme Carlos Algaraz

Algarez odstúpil z Rio Open so zranením stehennej šľachy, zatiaľ čo Nori povedal, že jeho absencia bola spôsobená únavou.

Algaraz potreboval ošetrenie ľavej nohy počas semifinálového víťazstva nad Nicolasom Zarim v Riu a zdalo sa, že má veľké problémy vo finále, keď sa zdá, že jeho druhá noha má problémy, keď Nori bojoval o víťazstvo v troch setoch.

“Bohužiaľ nemôžem hrať @AbiertoTelcel [Acapulco]“ napísal First Seed na sociálnych sieťach.

„Podľa testov, ktoré sme robili dnes ráno, mám v pravom stehennom šľachu napätie 1. stupňa, ktoré mi vydrží niekoľko dní.

„Je naozaj smutné, že tu nemôžem súťažiť, ale teraz je čas myslieť na to, ako sa čo najskôr zlepšiť a pripraviť. Dúfam, že sa čoskoro všetci uvidíme!“

V utorňajšom úvodnom kole mala hrať svetová dvojka Američan Mackenzie MacDonald. Nahradil ho Talian Luciano Dalteri, ktorý zdolal Američana 6-4 6-2.

Algaraz dúfa, že sa kvalifikuje do Indian Wells 8. až 19. marca, kde minulý rok urobil veľký prielom, keď sa dostal do svojho prvého semifinále Masters, keď prehral s Rafaelom Nadalom.

Medzitým britská č. 1 Norrie tiež oznámila svoj odchod do dôchodku prostredníctvom sociálnych médií.

„Bohužiaľ, chcem vás informovať, že sa musím stiahnuť z Acapulca,“ uviedol na Instagrame piaty hráč Nori. „Je to jeden z mojich obľúbených turnajov, takže sa mi odchádza naozaj ťažko.
„Nebudem tu hrať, potrebujem si oddýchnuť a pripraviť sa na Indian Wells, ale samozrejme, že budem hrať v Los Cabos, takže sa tam vidíme.“

Mark Kolbe/Getty Images

Favoritom je teraz druhý nasadený Nór Casper Ruud, ktorý prekonal argentínskeho kvalifikanta Guida Andreosiho 6-4 4-6 7-6(2).

Cez bratov Berettiniovcov, odchod Slováka Alexa Molkana do dôchodku, Mattea, ktorý nevyhral ani jeden zápas a odišiel po siedmich prehrách v rade, a Jacoba, ktorý prišiel do kvalifikácie a tvrdo bojoval s Oscarom Otte, predtým ako Nemec odstúpil. So skóre 3-6 7-6(3) 2-1!

Švéd Elias Ymer nahradil Noriho a využil svoju príležitosť na to, aby porazil Francúza Adriena Mannarina 5-7 6-3 6-4.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close