športové

Adam Jánošík očakával presťahovanie do Švédska

dnes 12:20
|

Slovenský hokejista Adam Jánošík sa mohol presunúť z Plzne na najvyššiu švédsku súťaž. Podľa správ švédskych médií už 27-ročný obhajca verbálne súhlasil so spoluprácou s IK Oskarshamn, posledným tímom v sezóne SHL v minulom roku.

Ako informoval portál isport.cz s odkazom na webovú stránku Barometern.se, zostávajú vylepšené iba posledné podrobnosti hráčskej zmluvy. Spolu s Jánošíkom sa očakáva, že český útočník Jan Ordoš z Liberca bude smerovať aj do Oskarshamnu.

„Rokujeme s mnohými aktérmi a agentmi, zatiaľ to nie je jasné. Keď budú prevody pripravené, zverejníme ich,“ Thomas Fröberg povedal hlavnému manažérovi klubu pre Barometern.se.

Malo by sa to objasniť najneskôr v piatok, keď sa otvorí hráčsky trh v Českej republike a kluby oznámia zmeny personálu. Hoci IK Oskarshamn skončil na 14. mieste v základnej hre SHL 2019/2020, vedenie ligy zrušilo remízu po skončení predčasnej sezóny kvôli pandémii koronavírusu a klubu nespadol do nižšej konkurencie.

Slovenský národný tím dorazil do Plzne v druhej polovici januára z Litvínova, na konci základnej hry čelil HC Škoda s 15 zápasmi s vyvážením dvoch gólov a troch asistencií. V minulosti mal na klubovej úrovni dresy Gatineau Olympiques v juniori QMJHL, HC Košice, Chomutov alebo Slovana Bratislava.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close