Ekonomika

Africké krajiny v popredí „zmeny stravovania“

Šéf OSN vo štvrtok uviedol, že africké krajiny sú v popredí veľkých zmien v potravinových vzorcoch – z ktorých všetky by zhoršili recesiu – s cieľom nájsť súčasné riešenia potravinovej bezpečnosti, výživy, ochrany komunity a životného prostredia.

oslovil Antonio Guterres Začiatok politického dialógu na vysokej úrovni v sídle OSN v New Yorku Séria Africký dialóg 2022V čase, keď sa „desaťročia pokroku v hladomore menia“, bolo zvolané zhromaždenie na posilnenie recesie v zásobovaní potravinami na celom kontinente.

Priame odkazy

Výživa, potravinová bezpečnosť, konflikty, zmena klímy, ekosystémy a zdravie sa dlho považovali za samostatné problémy.Tieto globálne výzvy sú však hlboko prepojené. Konflikt vyvoláva chuť do jedla. Klimatická kríza prehlbuje konflikt“ A systémové problémy sa zhoršujú.

Poznamenal, že po viac ako desaťročí zlepšení bude do roku 2020 jeden z piatich Afričanov podvyživený, zatiaľ čo 61 miliónov afrických detí bude zakrpatených. Ženy a dievčatá nesú viac bremien, keď je nedostatok jedla,“Často budú jesť ako posledné; A bude najskôr vylúčený zo školy a nútený do práce alebo do manželstva.“

Humanitári a partneri OSN robia všetko, čo je v ich silách, aby uspokojili potreby Afriky uprostred krízy, ale pomoc „nemôže konkurovať systémovým hybným silám hladomoru,“ povedal. povedal Guterres.

Situáciu ešte zhoršujú ďalšie „vonkajšie otrasy“, pričom epidémiou a náhodným zotavovaním sa z vojny na Ukrajine, nedostatkom obilia a rastúcim dlhom sú najviac postihnuté africké krajiny.

Vedenie klimatickej krízy

Je potrebné riešiť klimatickú krízu, aby sa vytvorila recesia.

Africkí farmári v popredí našej otepľujúcej sa planéty, od stúpajúcich teplôt po suchá a záplavy,“ povedal.

„Afrika potrebuje masívne povzbudenie v oblasti technickej a finančnej pomoci, aby sa prispôsobila vplyvu klimatickej krízy a poskytla obnoviteľnú elektrinu na celom kontinente.“

READ  Medzi tucet krajín, ktoré sa dajú zaradiť na zelený zoznam, patrí Nemecko, Taliansko a Rakúsko

Rozvinuté krajiny musia poskytnúť 100 miliárd USD na financovanie zmeny klímy rozvojovým krajinám s pomocou medzinárodných finančných inštitúcií, aby najmä africké krajiny mohli investovať do silnej obnovy. COVID-19 Infekčná vlna obnoviteľnej energie.

Potravinové systémy, povedal generálny tajomník, „Skombinujte všetky tieto výzvy“, predstavené minulý september samit OSN o potravinových systémoch.

„Prostredníctvom transformačných ciest, ktoré zahŕňajú potravinovú bezpečnosť, výživu, sociálne zabezpečenie, ochranu životného prostredia a odolnosť – súčasne – mnohé africké členské štáty viedli výzvu na zásadnú zmenu.“

Privítal rozhodnutie Africkej únie (AÚ) vyhlásiť rok 2022 za rok výživy – prísľub konať v súlade s pevnými záväzkami prijatými na samite.

Kolektívna expertíza

„Prostredníctvom národnej, regionálnej a globálnej spolupráce musíme stavať na ponaučeniach, ktoré sme sa naučili, a uplatniť odborné znalosti v oblasti spolupráce. Spoločne musíme poskytnúť tieto cesty,“ dodal Guterres.

Medzinárodné spoločenstvo musí zodpovedajúcim spôsobom povstať„Odvolanie podpory, keď je dopyt vysoký, neprichádza do úvahy,“ povedal.

Oficiálna rozvojová pomoc alebo oficiálna rozvojová pomoc na základe percenta dostupných verejných zdrojov je podľa neho nevyhnutnejšia ako kedykoľvek predtým.

„Apelujem na všetky krajiny Vyjadrite solidaritu, investujte do regresie a zabráňte ďalšej eskalácii súčasnej krízy.“

Počas svojich nedávnych návštev Senegalu, Nigeru a Nigérie prezident OSN povedal, že naňho zapôsobilo odhodlanie a odhodlanie ľudí, ktorých stretol.

„Predovšetkým ženy a mladí ľudia sa zaviazali k trvalo udržateľným riešeniam, ktoré im pomáhajú žiť v mieri so svojimi susedmi a prírodou.“

Ak budeme spolupracovať a uprednostníme ľudí a planétu pred ziskom, môžeme zmeniť stravovaniePoskytnite Ciele trvalo udržateľného rozvoja (SDGs) A nikoho nevynechajte.

Dospel k záveru, že ambiciózne ciele ukončenia hladu a podvýživy do roku 2030 sú reálne a dosiahnuteľné.

„OSN stojí pri vás na každom kroku.“

READ  Správy naživo: Vlakový dopravca tvrdí, že došlo k útokom na päť železničných staníc na Ukrajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close