Ekonomika

Agentúra Moody’s znížila hodnotenie Medzinárodnej investičnej banky na „junk“

Obrázok Andrius Zemaitis / Shutterstock.com

Moody’s Investors Service znížila rating dlhodobého poskytovateľa a senior nezabezpečenej úverovej bonity Medzinárodnej investičnej banky (IIB) so sídlom v Budapešti z „A3“ na „Ba1“.

Moody’s zároveň prehodnotila ratingy IIP.

Tento krok vyvolalo neočakávané spoločné vyhlásenie štyroch akcionárov EÚ, ktorí plánujú opustiť banku 2. marca.

Ministerstvá financií Českej republiky, Rumunska, Slovenska a Bulharska vo svojom vyhlásení uviedli svoj zámer pozastaviť účasť partnera v IIB s cieľom formálneho vystúpenia.

Ak odídu, dominantnými partnermi v IIB budú Rusko a Maďarsko.

V dôsledku toho už Moody’s neočakáva, že títo akcionári poskytnú banke dodatočnú nezmluvnú podporu v prípade finančnej krízy, uvádza Moodys.com.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného novinárskeho priemyslu je nákladná záležitosť. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Ministerstvo zdravotníctva Slovenska tvrdí, že tretia vlna je tu - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close