Hlavné správy

Agentúra vyšetrujúca podozrenia z podvodu na zdraví slovenských migrujúcich pracovníkov

Dávková agentúra UWV začala vyšetrovanie podvodov slovenských občanov. Agentúra si všimla, že množstvo štrajkujúcich migrujúcich pracovníkov z krajiny žiadalo nemocenské dávky s rovnakými príznakmi. Čoskoro si uvedomil, že niektoré výpovede lekárov boli nepravdivé. NOS správy.

Migrujúci pracovníci môžu požiadať o dávky v Holandsku, ak ochorejú. Toto právo si zachovávajú aj po návrate do svojej domovskej krajiny.

Poisťovní lekári si všimli, že mnohí migrujúci pracovníci zo Slovenska tvrdili, že sú po chvíli práce v Holandsku chorí, často s rovnakými príznakmi. UWV preverila 94 prípadov a našla deväť spisov s falošnými správami lekárov – keď vyšetrovatelia zavolali lekára, pacienta nepoznali a správu nenapísali.

V ďalších 28 prípadoch žiadateľ nebol ochotný poskytnúť ďalšie podrobnosti, preto UWV dávku zastavil. V 32 prípadoch bola žiadosť zamietnutá bez zaplatenia. UWV stále skúma ďalšie súbory.

Podľa ÚWV vyplatila na podvodných dávkach viac ako 200-tisíc eur. Uviedla, že sa pokúsi vymôcť peniaze a uložiť pokuty, ale vymáhanie v zahraničí bolo náročné z dôvodu „právnych a procesných obmedzení“.

Dávková agentúra zdôraznila, že sa snaží nájsť rovnováhu medzi hladkým vyplácaním dávok ľuďom konajúcim v dobrej viere a predchádzaním podvodom a bojom proti nim.

READ  Ukrajina zatkla ďalšiu „útočnú jednotku Želenského“ zloženú z 25 mužov, ktorých poslal Putin blízko slovenských hraníc!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close