Svet

Agongova osobná vlajka veje na pol žrde po skrini prezidenta Spojených arabských emirátov | Malajzia

Telo zosnulého prezidenta Spojených arabských emirátov šejka Khalifu bin Saeed Al Nahyana odnášajú strážcovia Spojených arabských emirátov počas jeho pohrebu 13. mája 2022 v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. – Obrázok s láskavým dovolením ministerstva pre prezidentské záležitosti / Sprievodca agentúrou Reuters

KUALA LUMPUR 14. mája – Al-Sultan Abdullah Rijád al-Mustafa Billa Shah schválil vyvesenie osobnej vlajky Yang de-Bertuan Agong na pol žrde na päť po sebe nasledujúcich dní, počnúc dnešným dňom v Istana Negara.

Dato ‚Ahmad Fatil Shamsuddin, kontrolór kráľovskej rodiny Istana Negara, vo vyhlásení uviedol, že vyjadruje sústrasť k úmrtiu Jeho Výsosti šejka Khalifu, prezidenta Spojených arabských emirátov (SAE) a vládcu Abú Zabí. Potom včera Saeed Al Nahyan.

Ahmed Fatil uviedol, že al-Sultán Abdulláh nariadil Islamskej náboženskej rade Federálnych území a Malajzijskému ministerstvu islamského rozvoja, aby počnúc dnešným dňom usporiadali v mešitách na federálnom území tri dni recitačné ceremónie Yassin a Tahlil.

„Nech Alah požehná dušu šejka Chalífu a modlí sa za to, aby jeho občania boli zaradení medzi spravodlivých a tých, ktorí konajú dobré skutky,“ povedal.

Podľa Ahmada Fatila al-Sultán Abdulláh včera zatelefonoval korunnému princovi šejkovi Mohammedovi bin Saeedovi Al-Nahyanovi z Abú Zabí, aby jemu a jeho rodine vyjadril osobnú sústrasť.

Al-Sultan Abdullah a Sheikh Mohammed sa stali priateľmi na vojenskej akadémii Royal Sandhurst v rokoch 1978 a 1979 a obaja vodcovia sú blízkymi priateľmi dodnes.

Okrem toho má Malajzia a Spojené arabské emiráty úzke a priateľské bilaterálne vzťahy na rôznych úrovniach, vrátane vodcov a spoluobčanov oboch krajín.

Ahmed Fathil povedal, že Jeho Veličenstvo súhlasilo s tým, že v nedeľu (15. mája) odcestuje do Abú Zabí, aby sa pripojilo k ostatným hlavám štátov, aby vzdali poslednú úctu šejkovi Chalífovi.

Záverečná pocta šejkovi Khalifovi sa má konať tri dni od dnešného dňa do 16. mája. – Bernama

READ  Covit-19 Omigron Explosion: Rise of BA.2 a čo očakávať na NZ

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close