Svet

Agro Kings Limited a GIZ Ghana podporujú ženy pri budovaní kapacít poľnohospodárskej mechanizácie

Farma Agro King bola plná vzrušenia, keď 15 mladých žien absolvovalo program poľnohospodárskej mechanizácie.

Ide o štvortýždňový intenzívny vzdelávací program organizovaný spoločnosťou Agro Kings Limited v spolupráci s GIZ.

Školenie poskytlo mladým ženám zručnosti a znalosti na obsluhu komerčných dronov a obsluhu a údržbu poľnohospodárskych strojov, najmä traktorov a ťažkej techniky.

Program poľnohospodárskej mechanizácie naučil účastníkov nielen technické zručnosti, ale aj tréning mäkkých zručností v oblasti riadenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri prevádzke poľnohospodárskych strojov, pilotovanie dronov a vodcovské zručnosti.

Tieto mäkké zručnosti sú nevyhnutné na vybudovanie hodnotovo orientovanej a úspešnej kariéry v poľnohospodárstve.

Úspech tohto projektu ukazuje, že so správnymi investíciami a partnerstvami môžu byť ženy posilnené v riadení hospodárskeho rastu a rozvoja v Ghane.

Zamestnateľnosť a rozvoj zručností týchto mladých žien sa zvýši prostredníctvom trojmesačného školiaceho programu v inštitútoch poľnohospodárskej mechanizácie po celej krajine.

AgroKings a GIZ Ghana sa zaviazali podporovať ženy a mládež v poľnohospodárstve prostredníctvom aktivít na budovanie kapacít, ktoré preklenú medzeru v zručnostiach v tomto sektore.

Angela Barnes, generálna riaditeľka Agro Kings, na záverečnom ceremoniáli povedala: „Sme veľmi nadšení z tejto spolupráce z dvoch dôvodov.

„Mechanizácia je rovnako integrálna ako úloha žien v poľnohospodárstve a partnerstvá, ako je toto, s programom GIZ-AgriBiz pomáhajú zlepšovať naše bezprostredné poľnohospodárske systémy a zároveň zlepšujú živobytie ľudí.“

Dr. LK Stump, vedúci projektu Agribis, vo svojich komentároch povedal: „Spolupráca Nemecka prostredníctvom GIZ má záujem o vytvorenie udržateľného ekonomického rastu, zamestnanosti a prosperity pre všetkých, ale najmä pre ženy a mládež.

„Po 12, ktorí získali zamestnanie po školení minulý rok, sa snažíme získať viac mladých žien do tohto sektora.“

Vylúčenie zodpovednosti: Názory, názory, komentáre, príspevky a vyhlásenia čitateľov a prispievateľov na tejto stránke nemusia nevyhnutne predstavovať názory alebo politiku spoločnosti Multimedia Group Limited.

READ  Schôdza Sadca rozhodla o posilnení boja proti korupcii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close