šport

Ajla Domljanovic povedie Austráliu vo finále Billie Jean King Cup 2022 | 7. októbra 2022 | Všetky novinky | Novinky a funkcie | Novinky a udalosti

V tíme Austrálie Billie Jean King Cup sú Ajla Domljanovic, Priscilla Hahn, Ellen Perez, Buell Saunders a Sam Stozer.

Austrália, 7. októbra 2022 | tennis.com.au

Kapitánka Austrálie Alicia Molick zverejnila svoj tím pre finále Pohára Billie Jean Kingovej v roku 2022.

Svetová 34-ka Ajla Domljanovičová povedie Priscillu Hahnovú, Ellen Perezovú, Buella Saundersa a Sama Stozera. K tímu sa pripája aj Tayla Preston, ktorá cestuje ako 16-ročná Orange Girl (tréningová partnerka).

Finále Pohára Billie Jean Kingovej 2022 v podaní Cainbridge sa bude konať v Emirates Arena v Glasgowe v Škótsku od 8. do 13. novembra.

„Vždy je pre mňa cťou reprezentovať svoju krajinu a vieme, že náš tím sa teší na výzvu blížiaceho sa finále Billie Jean King Cup v Glasgowe,“ povedal Molick.

„Minulý rok sme dosiahli fantastický výsledok, dostali sme sa do semifinále s niekoľkými neuveriteľnými výhrami a nešťastiami od nášho austrálskeho tímu a dúfame, že tento rok urobíme ďalší krok a v Glasgowe budeme môcť využiť silné stránky nášho tímu.“

„Ajla zažila fantastický rok na kurte, opäť sa dostala do štvrťfinále grandslamu a momentálne je na 34. mieste. Našou druhou singlistkou je Priscilla Hahnová, ktorá bola konzistentná na celom okruhu. Rok a vyhrala dva tituly ITF.

„Je skvelé mať všestrannosť v tíme s Ellen Perez a Storm Saunders a Samom Stozerom, ktorí sa tento rok dostali do top 20 na svete vo štvorhre.

„Ellen bola veľmi konzistentná, vyhrala dva tituly vo štvorhre na okruhu WTA a v tomto roku sa dostala do ďalších troch finále, zatiaľ čo Storm vyhrala tri tituly, vrátane minulomesačnej zmiešanej štvorhry na US Open.

„Tím dopĺňa Sam Stosur, ktorý je spoľahlivým hráčom reprezentujúcim Austráliu od roku 2003 a má za sebou niekoľko dobrých výsledkov, vrátane dosiahnutia finále zmiešanej štvorhry vo Wimbledone v júli tohto roku.

READ  Francúzsky olympionik bol vystavený pred 13-ročným dievčaťom. Hrozia mu basy - ofsajd - šport

„Po fantastickom roku na juniorskom okruhu sa tiež tešíme na to, že privítame našu Orange dievča, Taylu Preston, aby sme zažili atmosféru Billie Jean King Cup.“

Austrália bola nominovaná v B-skupine pre kolo s každým a v utorok 8. novembra sa stretne so Slovenskom a vo štvrtok 10. novembra s Belgickom.

> Zobraziť: Rozpis finále Billie Jean King Cup

Prvý národ postúpi do vyraďovacieho semifinále, ktoré sa hrá v sobotu 12. novembra, po ktorom bude nasledovať finále v nedeľu 13. novembra.

Austrália je prítomná Billie Jean King Cup sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku krajín Cieľom je získať ôsmy titul – prvý od roku 1974.

Zarezervujte si online a hrajte ešte dnes: príchod play.tennis.com.au Vyrazte na kurt a bavte sa!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close