Technológie

Aká je „téma“ videohier v roku 2022?

Teraz, keď sme na konci roka 2022, dávam si čas pozrieť sa späť na tento rok a zistiť, aká bola téma – a ako si budeme na tento rok spomínať, keď je v športe dávno preč.

Ak sa pozriete na zoznamy GOTY mnohých stránok, uvidíte, že všetky dominujú Eltonov prsteň A Ragnarok je boh vojny, ale tu v Nintendo Life máme úplne iný rok. Dve hry Pokémon, jedna nová 3D Kirby, Splatoon 3, Bayonetta 3A Mario + Rabbits žiari nádejou Exkluzivity a oheň prvej strany na starom Switchi stále horeli, a hoci sme tento rok nedostali úplné vydanie Mario alebo Zelda, dostali sme ho. Veľa Novinky o Slzy Kráľovstva A to Film Super Mario Bros Zamávaj nám.

Obrázok: Nintendo

Osobne som indie dievča a tento rok ma nesklamal, aj keď mnohé z najlepších indie na Switch boli porty z predchádzajúcich rokov. Rád si myslím, že na rok 2022 sa bude spomínať ako na rok zvláštnych, ale roztomilých hier s uhlom príbehu. Neónová biela, Klaňanie sa Baránka, Občan SpáčA Kartový žralokA to aj napriek tomu, že nedostanete iné hry v rovnakej kategórii – Nesmrteľnosť, PendimentA Prípad Zlatej sochy Keď sa nad tým zamyslím – stále si myslím, že Switch mal naozaj skvelý rok pre nezávislých producentov.

Ak by som však mal hádať, na čo sa bude spomínať na rok 2022, myslím, že som už odpovedal na otázku: dve hry Pokémona, čím sa tento rok v podstate uzatvorí. Legendy: Arceus Na začiatku a Scarlet and Violet Nakoniec. Obaja boli džokejmi v rôznej miere, ale obaja súčasne pozdvihli sériu do nových výšin a v roku, ktorý stratil Maria a Zeldu, dáva zmysel, že sa do centra pozornosti dostane ďalší z veľkých psov.

READ  Dying Light 2 je späť neskoro v roku 2022
Talking Point: Aká je téma videohier v roku 2022?  2
Obrázok: The Pokemon Company

Obe tieto hry boli pre mňa skutočným návratom domov – prvýkrát po dlhom čase, čo som chcel dokončiť hru Pokémon. Séria bola príliš dlho o tom istom s rôznymi príchuťami; Arceus a ScarVi sa konečne odvážia urobiť veľké kroky do veľkého neznáma a napriek množstvu technických prešľapov je na to séria lepšia.

Myslím, že by som mohol tvrdiť, že rok 2022, päť rokov po skutočnosti, pretína témy týchto dvoch obrovských Pokémonov. Breath of the Wildbol o Nezávislosť. Sloboda pohybu, sloboda objavovania v ScarVi a Elden Ring Xenoblade Chronicles 3a tiež nelinearita Sonic Frontiers – Myslím, že aj naďalej vidíme vlnky herného dizajnu z kolosálneho rozruchu, ktorý Breath of the Wild urobil v roku 2017, a je mi to jedno. Veľa hier, najmä AAA, tento rok ťažilo z otvorených svetov a ak sa štúdiám podarí dostať to správne, hry budú pre to lepšie.

Ale môže existovať väčšia, veľkolepejšia téma, ktorú nevidím, preto sa obraciam na vás, milí čitatelia. Aká bude podľa vás „téma“ roku 2022? Je to na Switchi iné ako na iných platformách? Čo myslíte, čo bude budúci rok okrem Zeldy? Povedzte nám to v komentároch!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close