najnovšie správy

Akadémia ozbrojených síl získala z eurofondov vyše 2,9 milióna eur

Dostali peniaze na rekonštrukciu a modernizáciu dôchodkov.

Ozbrojené sily generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši dostali z európskych štrukturálnych a investičných fondov nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu a modernizáciu bytových domov. TASR informovala hovorcu Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Cieľom schválených projektov je znížiť energetickú hospodárnosť budov a tiež zvýšiť pohodlie obyvateľov Akadémie ozbrojených síl,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dodal, že akadémia bola zapojená do celkom 15 projektov v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia, z ktorých dva boli schválené v pondelok.

Podľa Koval Kakashcika by použitie obnoviteľných energií mohlo v týchto budovách ušetriť približne 50% energie. Medzi schválené projekty patrí tepelná izolácia náteru, náter strechy, výmena otváracích konštrukcií, výmena osvetlenia a výstavba novej kotolne vrátane rekonštrukcie a modernizácie vykurovania. Hovorca tiež uviedol, že časť projektu spočíva vo výstavbe nového ekologického a obnoviteľného zdroja energie vo forme solárnych panelov umiestnených na strechách budov.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close