Svet

Aké nebezpečné je mať cestný vozík doma? | Spoločenstvo | Časopis

Rodeo je vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam považované za jedného z najnebezpečnejších psov vo väčšine krajín sveta.

Silná stavba, vynikajúca pevnosť a veľké zuby, koliesko je jedným z najohrozenejších druhov. Odpradávna bolo toto plemeno klasifikované ako jedno z najlepších plemien, ktoré sa majú trénovať, aby vystrašilo a povzbudilo šteniatka, takže sa zaň považovalo plemeno PPP (Nebezpečné psy) V rôznych častiach sveta.

História hovorí, že to boli psy Má svoj pôvod v starom Ríme, To bolo na začiatku Stádo je chované pre hospodárske zvieratá Postarajte sa o to od iných hrozivých tvorov; Slúžilo tiež na ťahanie mäsových vozíkov z mäsiarstiev. Aj keď sa esteticky môže javiť ako agresívny pes, jeho postava stelesňuje vlastnosti ako lojalita, trpezlivosť a poslušnosť.

Ekvádorský veterinár o mýte, že ide o zviera vhodné do rodinného prostredia Nemocnica veterinárnej nemocnice Animalopolis Clenda Sanchez Yakasa, odborníčka na toto plemeno, uisťuje, že vlastníctvo domáceho kolečka doma nepredstavuje vážne riziko, a vysvetľuje, že všetko závisí od vzťahu medzi zvieraťom a jeho majiteľom.

„Áno, uhryznutie môže byť spôsobené silou tohto zvieraťa,“ hovorí Sanchez, „napriek tomu sa všetko reprodukuje,“ dodáva. Odborník vysvetľuje, že tento druh je potrebné udržiavať odlišným spôsobom od menších druhov. „Nalieha na majiteľov Rodweilerov, aby so svojimi domácimi miláčikmi zaobchádzali s väčšou empatiou a aby tieto psy interagovali s inými zvieratami od veľmi mladého veku.

Národné predpisy pre zodpovedné vlastníctvo a psy vydané vo februári 2009 stanovujú, že aby osoba mohla vlastniť plemeno PPP, ako je cestný koleso alebo jeho krížniky, musí mať vlastník niekoľko požiadaviek; Jedným z nich je psychicky stabilný človek, ktorý získa držiteľskú licenciu.

Podľa veterinárneho lekára nie je týmto druhom ohrozený nič iné ako jeho veľkosť a sila. Potvrdzuje, že nejde o nič konkrétne pre dané plemeno a že rodweileri nemajú sklon k agresii. Ak však zviera nie je v dobrom chovnom stave a napadne, môže mať so zreteľom na svoj skus vážny skus. nikdy nebude také hrozné ako u malého psa.

READ  Líbyjský hovorca oznamuje vládne referendum 8. marca | The Guardian Nigeria News

Uhryznutie Rodweilerom je lepšie ako pitbula.

Na chov tohto plemena odborník odporúča, aby si majitelia boli istí pri výcviku šteniatka, zabezpečujúc náklonnosť a pozitívnu disciplínu; Inými slovami by sa malo zabrániť telesným trestom, skôr by sa mali cvičiť s impulzmi alebo odmenami. Tieto psy by nemali mať stresujúce alebo desivé situácie, ako napríklad objímanie alebo izolovanie; Nemajú pohodlie, pretože ich obavy a neistota sa môžu vyvíjať agresívne. (I)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close