šport

„Ako dlho ešte musíme čakať?“ Iračania sú frustrovaní z toho, že FIFA naďalej zakazuje domáce zápasy

Džidda: Prvé automobilové preteky v Saudskej Arábii len pre ženy, 34 tímov bezpečne dorazilo do Rijádu po finále 1105-kilometrovej trojdňovej rely Jameel.

V pretekoch, ktoré začal guvernér Hail princ Abdul Aziz bin Saad Al-Saud pred pevnosťou Hailin al-Kishla, vyhrali Annie Seal a Švédka Michela Ahlin-Kotulinsky svoju Toyotu RAV4.

Seal je senior pretekár Dakaru s dlhým zoznamom víťazstiev vo svojej 30-ročnej pretekárskej kariére.

Princezná Abir Bint Majeed Al-Saud sa zúčastnila na svojom Porsche Cayenne so spolujazdcom Nawalom Al-Mougatri: „Bola to skvelá skúsenosť. Úprimne povedané, chcel som sa zúčastniť a rásť v pretekoch rely ako hobby.

„Je to hra, vždy som chcela byť jej súčasťou. Vždy som sa venovala pretekárskym okruhom, ale toto je moja prvá skúsenosť s pohonom 4×4. Veľa som sa naučila. Som vďačná, že všetky tieto ženy sa stretli so skutočnými rešpekt a rada by som bola v kontakte so všetkými účastníkmi, “dodala.

Rely inicioval Abdul Latif Jameel Motors a zorganizovala ju Pakashop Motorsports a schválila ju Saudská automobilová a motocyklová federácia.

Hasan Jameel, viceprezident a viceprezident Abdul Latif Jameel, povedal: „Ako Abdul Latif Jameel Motors sme hrdí na to, že môžeme pomôcť zvýšiť účasť žien v športe prostredníctvom Rally Jameel.

„Ako motoristické športové podujatie inšpirované poslaním Saudskej Arábie posilniť postavenie žien v rámci vízie 2030 sme odhodlaní budovať úspech rally a ďalej pomáhať pri tejto progresívnej celoštátnej transformácii.“

Preteky sa konali s cieľom povzbudiť viac žien, aby sa zúčastnili motoristického športu a rally v celom štáte a regióne.

Abdullah Bakhashab, generálny riaditeľ, Bakhashab Motorsports, povedal: „Rally Jameel sa skončila a som veľmi spokojný so všetkými víťazmi, ktorí sa zúčastnili tejto historickej, prvotriednej a výlučne ženskej penetračnej rally v kráľovstve a arabskom svete.

„Rád by som vyjadril spokojnosť aj s obrovskou účasťou zahraničných pretekárov z 15 krajín vrátane Spojených štátov amerických, Švédska a Spojených arabských emirátov spolu s takmer 21 pretekármi zo Saudskej Arábie. A čo je najdôležitejšie, všetci bezpečne dorazili do cieľa. Teším sa, že ich opäť uvidím v Saudskej Arábii, “dodal.

Navigačná rally, ktorá nebola navrhnutá ako rýchlostná skúška, sledovala cestné a terénne trasy zo severo-centrálneho mesta Hail cez Qasim do Rijádu cez skryté kontrolné body a výzvy.

Hoci sa podujatia zúčastnilo veľa známych pretekárov rely a víťazov Dakaru, pre väčšinu účastníkov to bola prvá ochutnávka akéhokoľvek motoristického zážitku.

Wala Rahbini, ktorá sa zúčastnila svojho prvého motoristického podujatia na MG RX8 so svojou sestrou Samar, povedala: „Rely bola veľmi náročná a zábavná, ale nie taká jednoduchá. Potrebovali sme viac tréningov.

„Navigácia bola správna, ale niekedy, keď stratíte smer, musíte sa vrátiť a prehodnotiť kilometre, aby ste mohli pokračovať, je to náročné. Ale určite si dám takúto rally.“

Rally prešla cez miesto svetového dedičstva UNESCO Juba, dedinu Tuareg, ktorá je známa svojím paleolitickým skalným umením, a historické miesta Yuen al-Jawa a jeho slávnu skalu Andaras v oblasti Qasim.

Trasa prechádza cez ikonickú horu Zak, kým sa dostane do Rawat al-Hisu v blízkosti povodia Ruwaidat Ash Shah Basin a nakoniec končí v sídle rally v Shakre, kde bola nedávno otvorená nová univerzita.

Emme Hall, bývalá víťazka Rebelle Rally so sídlom v USA, povedala: „Bolo skvelé prísť do Saudskej Arábie a vidieť niektoré z úžasných miest a pamiatok, ktoré táto krajina môže ponúknuť.

„Keďže rýchlosť nebola súčasťou podujatia, mali sme naozaj čas poobzerať sa okolo seba a užiť si scenériu. Bolo to ešte lepšie a ja a môj spolujazdec sme sa nevedeli dočkať, kedy sa vrátime.“

READ  Slovenský futbalový klub mieri nacionalistický ťahák | Taiwan News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close