Ekonomika

Ako hovoriť s deťmi o Ukrajine

New York – Epidémie, masové streľby, prírodné katastrofy, teroristické útoky. Rodičia musia so svojimi deťmi riešiť veľa smútku a úzkosti. Spolupráca Agresívna invázia Ruska na Ukrajinu V zozname.

Keďže udalosti v televízii a sociálnych médiách prebiehajú rýchlo, odborníci na vývoj detí vyzývajú rodičov všetkých vekových skupín, aby si to s deťmi overili, ale neznepokojujte sa, ak sú tieto rozhovory krátke.

„Pre deti mladšie ako 7 rokov, priznanie, že sa niečo deje medzi Ukrajinou a Ruskom: ‚Počuli ste niečo?‘ Buďte detským priekopníkom,“ povedala Janine Dominguezová, nezisková lekárska psychologička. Inštitút detskej mysle V New Yorku.

Pre všetky vekové kategórie je úprimnosť prvoradá, povedala ona a ďalší.

Reklama

„Celkovo, sľubujem, toto je to, čo teraz vieme. Dajte im vedieť, že nepoznáte všetky odpovede, ale tu je niekoľko miest, kam môžeme ísť,“ povedal Dominguez.

Na celom svete, od Spojených štátov po západnú Európu, od Japonska po Južnú Kóreu a Austráliu, c Krajiny okamžite odsúdili Kremeľ Boje vo štvrtok vyvolali obavy, akcie klesali a ceny ropy stúpali. Prezident Joe Biden dal Rusku facku Niektoré široké a ťažké finančné sankcie Najväčšia svetová ekonomika sa dokáže zmobilizovať.

Carina Serio, 16, zo Seychelles County, Maryland, verí, že bude priekopníčkou v ruských a európskych štúdiách, keď pôjde na vysokú školu. V súčasnosti ako druhák na strednej škole pomáha ukrajinským deťom s angličtinou. Online dobrovoľnícka organizácia Spravuje skupinový chat až so 600 ukrajinskými mladými ľuďmi súčasne v aplikácii telegramu.

Reklama

„Myslím, že je to strašidelné,“ povedal. „Vieš, teraz sedím vo svojom peknom dome tu. Ľudia v mojom veku sedia vo svojom byte a počujú zvonenie sirén. Nemôžu spať. Nevedia, čo majú robiť. Cítim sa zle. Čo môžem robiť? „

READ  Vysoká inflácia je globálna, nie lokálna, udalosť - KSH

Janice Torres v Brooklyne je už jednou z rodičov, ktorí kladú otázky svojim deťom.

„Pýtala sa, prečo sa hádajú? Keby boli deti v škole,“ povedal Torres o svojej 8-ročnej dcére. Povedal mi, že je rád, že Amerika nie je vo vojne. Bez nás by nechcela ísť autobusom.

DR. Jean Perez, výkonný riaditeľ Free Online Resource Center Clay centrum pre mladé zdravé mysle V Massachusetts General Hospital v Bostone majú malé deti, dvojčatá a dokonca aj tínedžeri niekoľko základných otázok, ktoré sú bežné, pokiaľ ide o vojnu, či už to hovoria verbálne alebo nie: Som v bezpečí? Si v bezpečí ako ľudia, ktorým na mne záleží? Ako to ovplyvňuje môj každodenný život?

Reklama

Hoci sa Invasion pre americké deti hrá niekoľko tisíc kilometrov ďaleko od domova, sociálne médiá a televízne spravodajstvo sa môže zdať ako sused.

„Veľa, veľa, veľa detí, ktoré videli 11. september v televízii, ktoré v televízii videli bombový útok v Oklahome, ktoré videli katastrofu Challengera v televízii, malo posttraumatickú stresovú poruchu. Médiá sú obrovské.“

Niektorí odborníci preto varujú pred pokračovaním televízneho vysielania počas invázie. Pre veľmi malé deti môže byť užitočné na chvíľu úplne rozzipsovať obrazovku. Predškolské deti môžu potrebovať viac času TLC s rodičmi alebo opatrovateľmi, keď pracujú so svojimi emóciami, povedal Perezin.

„Vedia, že veci sú komplikované. Vedia, že veci sú komplikované. Môžu sa vás opýtať, či máte obavy. Všetky vekové kategórie sa môžu opýtať, či máte obavy. A úprimne povedané, musíte byť úprimní. Môžete povedať: ‚Áno, ja môžeme, ale môžeme sa s tým vysporiadať. .Prejdime cez to.‘ Urobím im trochu radosť, “povedal.

Reklama

Andrea Barbell je šéfredaktorkou The Week Jr., týždenný spravodajský magazín pre deti vo veku 8-14 rokov So 100 000 predplatiteľmi vo všetkých 50 štátoch. Ona a jej zamestnanci sa ukrývali na Ukrajine.

READ  Ukrajina a Rusko: Čo potrebujete vedieť teraz

„Sme veľmi pokojní v našom tóne a sme vybraní podľa faktov, ktoré prezentujeme,“ povedal. „Vyhýbame sa najdesivejším a najsmutnejším informáciám a zameriavame sa na pomoc všade, kde sa dá. Napríklad práve teraz sú tisíce ľudí po celom svete a mnohé vlády spolupracujú na ukončení konfliktu a ukončení bojov. Tí, ktorí pomáhajú ranení sú na zemi. Bude poskytnutá humanitárna pomoc pre ľudí v núdzi.

Problém, ktorý rozoslal v utorok, sa zameral na jednotky sústreďujúce sa na hranici pred vypuknutím najnovších bojov, načrtol spoločnú históriu medzi Ruskom a Ukrajinou a vysvetlil postoj USA k budúcotýždňovej invázii.

Reklama

„Už sa nám ozvalo veľa rodičov, ktorí nám ďakovali za to, že sme tento príbeh tak otvorene pokryli, a povedali nám, že oceňujú náš pokojný a pravdivý prístup, pretože ich deti sú vystrašené a nevedia, čo im majú povedať.“ povedal Barballich.

Pre deti, povedal Dr. Nick Hodgson z Centra ambulantnej duševnej starostlivosti Zdravotné stredisko Compass V Chicagu je najdôležitejším krokom rodičov „vytvoriť priestor, ktorý im umožní počúvať“. Rozhovor o Ukrajine sa môže niektorým deťom páčiť a iným nepáči, povedal.

Hodgson, medicínsky riaditeľ pre programy pre deti a dospievajúcich, hovorí: „Veľa sa deje tam a späť. Chceme sa uistiť, že aktívne podporujeme naše postupy, naše plány, naše životy a účasť našich detí na zmysluplných aktivitách.“

Reklama

___

Sledujte Leanne Italie na Twitteri http://www.twitter.com/litalie

Copyright 2022 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close