Technológie

Ako „RoboCoop“ učí vynálezcov STEM novej generácie?

Smart Region sa ide do Bratislavy pozrieť na to, ako sa volá európsky projekt RoboCoop Povzbudzuje vynálezcov novej generácie.

V okrajovej časti Bratislavy sa zišlo viac ako 100 študentov zo Slovenska a Rakúska, aby sa zapojili do robotickej výzvy. Čo sa týka tímov, cieľom je vytvoriť pokročilých robotov a dronov. Ale to je ten cezhraničný plán RoboCoop Je to viac než to.

Konečným cieľom je propagovať vedu, techniku, inžinierstvo a matematiku – takzvané STEM predmety – ktoré propagujú a vytvárajú veľké množstvo zábavy.

Víťazný rakúsky tím Constantine’s Lindofer vytvoril niekoľkomesačný precedens v Double Elimination Poptail. Zariadenie dokáže držať, utierať a umiestňovať predmety.

„Funguje to ako ruka. [I] Naučil sa veľa v oblasti programovania a používania strojov. Napríklad na pohyb tejto ruky nepotrebujete prevody. Používa zdvíhacie ramená. Bolo veľmi zaujímavé nájsť to, vytvoriť to,“ povedal.

Financovanie projektu

Projekt RoboCoop má celkový rozpočet viac ako 1 milión eur (1 074 536 eur) na práce na Slovensku a v Rakúsku. 85 percent týchto peňazí pochádzalo z integračnej politiky EÚ.

Workshopov, seminárov a súťaží sa už zúčastnilo viac ako 3000 študentov a učiteľov. Cieľom tých, ktorí majú iniciatívu teraz na starosti, je osloviť 4000 ľudí.

Okrem počítačového programovania sa študenti vzdelávajú v najdôležitejších oblastiach, akými sú kybernetická bezpečnosť a bezpečnosť dát. Podľa koordinátora Robocoop Wilfrieda Lepuschitza workshopy projektu pokrývajú mnohé oblasti odbornosti.

„Je to veľa vecí. Je to konštrukcia stroja, je to programovanie, je to dokumentácia, je to písanie príspevku na našu konferenciu, je to prezentovanie zručností. Takže sa naozaj snažíme, povedzme.“

Iniciatíva odmeňuje študentov sériou ocenení za ich prácu. Organizátori dúfajú, že úspešný vzorec pomôže formovať budúcich vynálezcov Európy.

READ  Styfield má dvakrát toľko dialógov ako Skyrim

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close