Hlavné správy

Ako sa Anglicko do 19 rokov stalo majstrami Európy

Od semifinálovej horúčavy v Senece až po sparný vietor v Tranve si Anglickí do 19 rokov zabezpečili pamätné víťazstvo na Euro 2022 po tom, čo zozadu zdolali Izrael na Slovensku.

Potrebovali na to predĺženie, pretože nóbl a už žiadaný izraelský Oscar Klug ohromil hostí úžasným gólom.

Na to, aby Anglicko získalo druhé súťažné víťazstvo v tomto veku za päť rokov, bolo potrebné vyrovnať sa s Callumom Doylom a dvoma zásahmi v Aston Ville, s láskavým dovolením Carneyho Chukwuemega a Aarona Ramseyho.

Bolo by víťazstvo Anglicka úplné bez spevu Neila Diamonda Sweet Caroline?

Pieseň hrala, keď mladí hráči pózovali s trofejou a utekali na okraj, aby sa o túto chvíľu podelili so svojimi rodinami.

Pre hlavného trénera do 19 rokov Iana Fostera by to bolo považované za zlyhanie, keby nenasmeroval svoj tím k víťazstvu nad Izraelom. Väčšinu zápasu to však vyzeralo tak, že celý zmätok spôsobia súperi Anglicka.

V rámci prípravy na tento turnaj sa Izrael počas minulej sezóny stretával dvakrát týždenne, čím sa zabezpečilo, že tvoria dobre zostavenú a tesnú skupinu. Mimochodom, v semifinále neporazili Francúzsko.

Pred ich prvým finále UEFA dostal ich hlavný tréner Ofir Haim v stredu telefonát od tamojšieho premiéra Naftaliho Bennetta, ktorý sa ukázal byť jedným z jeho posledných činov pred odchodom z funkcie.

Kvalita Anglicka však nakoniec napovedala a tím vedený Fosterom vytvoril spomienku, na ktorú nikdy nezabudnú.


Semená úspechu Anglicka boli zasiate pred odchodom tímu na Slovensko začiatkom tohto mesiaca.

Začiatkom júna sa na niekoľko dní stretli v St George’s Park, potom sa vrátili navštíviť svoje rodiny a znovu sa stretli v anglickom tréningovom zariadení v Staffordshire, kde sa začali formovať ich prípravy na turnaj.

READ  Slovensko a Maďarsko nepodporia sankcie EÚ voči ruskej energetike | Správy o rope a plyne

Gareth Southgate a jeho seniorská reprezentácia Anglicka sa vrátili z Nemecka po remíze 1:1 v Mníchove a budú sa snažiť presadiť svoj tím hráčov vrátane Jacka Grealisha a Jude Bellinghama.

Spýtal sa, či by hráči do 19 rokov mali záujem o turnaj v piškvorkách. Príležitosť využili na maximum a starší tím vyhral 1:0.

Potom sa Bellingham, ktorý práve dovŕšil 19 rokov a je oprávnený hrať na Slovensku, zdržiaval a rozprával sa so svojimi kolegami.

Harvey Vale si nechal poradiť od iného hráča Chelsea v Mason Mount, ktorý vyhral rovnakú súťaž v roku 2017. Mount ponúkol útočníkovi pokyny, ako zvládnuť tlak a orientovať sa v súťaži.

Stále bol čas získať ešte jednu pečať od Southgate.

Manažér Anglicka oslovil skupinu a povedal, že sa zameria na to, ako hrajú, a zároveň im vysvetlí, aký je futbal a aké má a čo nie je medzinárodná povinnosť.

Southgate zostal v kontakte s Fosterom počas celého turnaja a posielal správy o podpore, vrátane správy pred piatkovým večerným finále proti Izraelu.

Dokonca bol čas aj na penaltový workshop organizovaný Fosterom a vedený členmi tímu pre údaje a analýzu, aby sa zabezpečilo, že hráči Anglicka budú pripravení na moment, keď príde na rozstrel.


Steve Holland, Southgateov asistent, navštívil Slovensko pred finále, aby Fosterovi a hráčom ponúkol slová povzbudenia.

To však neznižuje Fosterovu dôležitosť v celom tábore.


Anglickí mladíci oslavujú svoje posledné víťazstvo proti Izraelu (Foto: Christian Hoffer – The FA/The FA via Getty Images)

Mnohé zdroje opisujú, ako sa k hráčom správa ako k dospelým, niečo, čo oceňujú, a nie arogantne. Nastavuje vysoké štandardy, ale robí to spôsobom, ktorý drží jeho tím na strane.

To je dôvod, prečo Atletické Už bolo navrhnuté, že Foster nahradí Andyho Edwardsa, ktorý má momentálne na starosti 20-tku, aby trénoval káder na budúcoročných majstrovstvách sveta do 20 rokov v Indonézii.

READ  Nový denný rekord v USA, nárast o takmer 100 000 infikovaných

Futbalová asociácia zatiaľ neoznámila svoj rozvojový koučovací rámec na roky 2022-23.

„On (Foster) je k hráčom úprimný,“ povedal Vale. „Hráči majú pocit, že môžu ísť za ním, ak niečomu nerozumejú. Nie sú hanbliví. Jeho chápanie hry je veľmi dobré. A ak sa budeme riadiť jeho radami a vložíme do toho našu malú mágiu, je to víťazný vzorec. Je to tak, ako keby sme chceli, aby sme mu pomohli.“

Foster, 45, vytvoril v tíme obliehaciu mentalitu po tom, čo mal pocit, že s Anglickom sa počas turnaja zaobchádzalo nespravodlivo.

Keďže boli v skupine B, ich prvý hotel bol ďaleko od miesta, kde skončili, X-Bionic Sphere v Šamoríne, slovenské olympijské tréningové centrum a výborné zázemie.

Foster priznal, že tréningové ihriská a hotel neboli v prvej polovici turnaja najkvalitnejšie. Doručil správu tímu, aby si uplatnil právo zostať v X-Bionic Sphere a hrať na najlepších štadiónoch.

Hráči to vnímali ako zaslúženú odmenu za to, že odohrali tvrdé yardy počas skupinovej fázy. Ich zasadacia miestnosť v hoteli sa volala „Inšpirácia“ a časť knižnice obsahovala biografie Paula Gascoigna a Sira Bobbyho Charltona.

Mládežnícke tímy Anglicka sú také a je nepravdepodobné, že by všetci hráči na Slovensku postúpili do seniorského tímu.

Foster však jasne povedal, že tí, ktorí sú v mužskom tíme nižšie, môžu využiť svoje skúsenosti na Slovensku.

Podľa jeho názoru a s kvalifikáciou na majstrovstvá sveta 2026 im bude dobre slúžiť dôležitosť hrať v ťažkých podmienkach, najmä v úmornej horúčave proti Taliansku.

Ďalším významným aspektom udržania šťastného, ​​harmonického tábora bolo dopriať tímu čas vidieť svojich blízkych po zápasoch.

Cestu na Slovensko absolvovali mnohí rodičia hráčov, čo zdvihlo morálku a hodilo sa najmä po semifinálovej výhre.

Keď sa zvyšok tímu vrátil do hotela, dvaja hráči, ktorí zostali, aby poskytli vzorky moču na testovanie drog, dostali viac času na rozhovor so svojimi rodinami.

READ  Peter Sagan a jeho vyhlásenie po skončení Tour de France 2020

Turnaj Euro 2022 do 19 rokov umožňuje najlepším mladým hráčom z celej Európy predviesť svoj talent a kvalita Anglicka je na vrchole.

Zatiaľ sa pozornosť sústredí na seniorov pred majstrovstvami sveta v Katare koncom tohto roka, ale nebuďte prekvapení, že v budúcnosti budeme počuť viac od tejto skupiny talentovaných mien.

(Horná fotografia: VLADIMIR SIMICEK/AFP cez Getty Images)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close