Veda

Ako sledovať kapsulu Starliner od Boeingu Vyskúšajte dokovaciu stanicu ISS

Koncepčný pohľad na Boeing CST-100 Starliner.

Koncepčný pohľad na Boeing CST-100 Starliner.
obrázok, Boeing

Bol to perfektný štart rakety ULA vo štvrtok večer na Cape Canaveral na Floride. Náklad, kozmická loď Boeing Starliner, je teraz na ceste k Medzinárodnej vesmírnej stanici, Napriek hrboľatému orbitálnemu zavedeniu horieť. Kapsula sa pokúsi zakotviť na orbitálnej základni dnes o 19:10 EDT a vy môže to vidieť Žiť tu

Boeing CST-100 Starliner je už hotový Vstúpil na obežnú dráhu, ktorá by bezpilotnú kapsulu vyniesla na Medzinárodnú vesmírnu stanicu. počas Predchádzajúci test v roku 2019, Starliner nepodarilo dosiahol svoju správnu obežnú dráhu v dôsledku chyby softvérovej automatizácie, ktorá spôsobila, že spálilo zbytočné orbitálne vloženie. ale Napriek tomu Počas včerajšieho zasunutia na obežnú dráhu sa vyskytol problém s pohonomStarliner je stále tam Na ceste na stretnutie s ISS v očakávanom čase.

Očakáva sa, že opakovane použiteľná kozmická loď dorazí do predného portu modulu Harmony na vesmírnej stanici o 19:10. 20. mája, Živé pokrytie procesu automatického dokovania bude poskytnuté tu NASA TV A YouTubea tiež na živom kanáli nižšie. Začiatok vysielania sa očakáva o 15:30 EDT.

Aktuálna misia Orbital Flight Test-2 (OFT-2) je dôležitým krokom k certifikácii Starlineru ako kozmickej lode priateľskej k astronautom. V rámci programu NASA Commercial Crew Program sa vesmírna agentúra snaží o kúpu dvoch platforiem, ktoré by dopravili svojich astronautov na ISS. Jeden z nichSpaceX Crew Dragon je už v akcii. Boeing je teraz pod tlakom, aby splnil svoje zmluvné záväzky prekonať mnohé problémy Kto ovplyvnil projekt –Z toho vyplýva dôležitosť dnešného dokovania ISS.

Teraz, keď je to v triede, Starliner vykoná sériu menších úprav kurzu, aby dosiahol obežnú dráhu podobnú tej na ISS. Keď sa kozmická loď dostane do blízkosti stanice, zastaví sa pred vstupom do 656-stopovej (200-metrovej) „držby mimo sféry“, počas ktorej letoví dispečeri posúdia zarovnanie Starlineru a jeho pripravenosť na pristátie. Profil misie,

Starliner by potom začal pristávaním a znova sa zastavil, keď by sa dostal do vzdialenosti 33 stôp (10 m) od stanice. Po tejto fáze bude nasledovať autonómne dokovanie pre konečné priblíženie a medzinárodný dokovací adaptér. „Unikátny navigačný systém založený na zameriavači využívajúci autonómne obežnú platformu, ako aj jeho nový kryt dokovacieho systému budú plne testované,“ podľa do Boeingu. Malo by sa tak stať dnes krátko po 19:00 EDT, pričom otvorenie poklopu je naplánované na 11:45 EDT 21. mája.

15 stôp široký CST-100 Starliner je určený na prepravu siedmich pasažierov. Na tento výlet neprišli žiadni ľudia, ale na sedadle sedí Rosie the Rocketeer – testovacia figurína vybavená 15 rôznymi senzormi. Kozmická loď navyše nesie viac ako 800 libier nákladu vrátane potravín a zásob pre súčasnú posádku ISS.

Starliner strávi približne päť až 10 dní pripojený k stanici, potom sa pokúsi o bezpilotný návrat do atmosféry a pristátie s pomocou padákov na západe Spojených štátov.

READ  Obrovský dopad asteroidu navždy zmenil rovnováhu Mesiaca

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close