Svet

Ako sme testovali, správa z Oravy (podcast)

Nedostatok záchranárov, logistické problémy, testy na poslednú chvíľu. Aj to sú problémy, ktoré prinieslo testovanie na Orave. Od rána tam prebiehal pilotný projekt na testovanie na prítomnosť covid-19.

Vypočujte si náš podcast Správy nahlas:

Aktuálny priebeh testovania podľa predsedu vlády ukazuje, že 3 – 4% účastníkov vyšlo pozitívne. Testuje sa aj na východe krajiny, v Bardejove. Prinášame vám správu z testovacieho procesu.

Poučenie z Bergama

Všetky okolité krajiny bojujú s covidmi. Niektorí si na jar prešli dramatickými momentmi. Medzi najviac postihnuté patrilo Taliansko s regiónom okolo mesta Bergamo. Podľa oficiálnych štatistík tam vtedy zomrelo asi 6 000 ľudí, niektoré odhady sú však ešte vyššie. V tom čase slúžil v prvej línii doktor Massimo Locatelli.

Moderuje Jaroslav Barborák.

Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke ty. Všetky nové diely si môžete predplatiť prostredníctvom iTunes, Podcasty Google alebo Spotify. Sledujte nás na facebookovej stránke Správy podcastovy.sk alebo na Instagramuj ma

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

READ  Trump zatiaľ neuznal svoju porážku vo voľbách USA-USA-Kanada-Medzinárodné

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close