Hlavné správy

Ako zastaviť ťažké dávky hovädzieho dobytka v nemocniciach

Odborníci a nemocnice zdieľajú svoje názory na to, čo musí Slovensko urobiť, aby sa dostalo z ťažkej situácie.

Nemocnice na Slovensku kolabujú už týždne pod tlakom pacientov Kovit-19. Lekári tvrdia, ktorých z pacientov s korónovými vírusmi budú spájať s umelou ventiláciou.

Hlavný patológ Michael Balkovič v októbri pre Smey uviedol, že ak bude pokračovať trend denných hospitalizácií, ľudia skôr či neskôr začnú zomierať doma.

Nemocnice prepúšťajú pacientov trpiacich horúčkami na starostlivosť ambulantne. Horúčka 38 stupňov Celzia je jedným z hlavných príznakov akútnej infekcie.

Hlavným problémom je, že v priebehu týždňov sa zvýšil počet pacientov v nemocniciach a trend bol neúprosný.

„Každý deň za posledné dva týždne máme nový rekord,“ hovorí o počte pacientov, ktorých liečia, hovorkyňa nemocnice Bratislava University Eva Kliske. Je to najväčšia nemocnica na Slovensku.

V pondelok 22. februára dosiahol počet pacientov s Govt v nemocniciach nový rekord 3 723. Počet pacientov s podozrením na Govtovu infekciu je 3 963.

Súvisiaci článokSlovensko každý týždeň testuje milión ľudí, korónový vírus sa však nešíričítaj viac

Za zlomový bod sa však považovalo 2 500 pacientov, ktorých Slovensko dosiahlo prvýkrát 28. decembra. Počet pacientov sa od 27. novembra ustavične zvyšuje.

„Z nášho pohľadu je situácia na východnom a západnom Slovensku veľmi dôležitá,“ uviedol Tome Gray, hovorca siete nemocníc Svet Stravia, ktorá pôsobí pod finančnou skupinou Penta.

Sweat Sravia je najväčšia súkromná sieť nemocníc prevádzkujúca 17 nemocníc po celom Slovensku. Minulý týždeň ich západné a východné slovenské nemocnice „oživili akýsi nárast počtu pacientov,“ uviedol Gray.

Predseda vlády Igor Madovic (OĽaNO) v utorok zvolal kolo expertov na epidémiu Govt. Rokovania pokračovali v stredu.

Denník Sme sa opýtal mnohých z týchto odborníkov a najväčších nemocníc: Čo možno urobiť na zastavenie nárastu počtu pacientov s covit v nemocniciach?

READ  Slovensko dodá do roku 2020 menej odpadu na pevninu - EURACTIV.com

Tu je 10 návrhov, ktoré vyplynuli z prieskumu:

24. februára 2021 o 14:49 | Ján Krembaska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close