Ekonomika

AKTUÁLNE: Orange hlási ďalší masívny výpadok. Ľuďom ponúkajú náhradu za 10 centov

Foto: Oranžová

Najväčší operátor na Slovensku, Orange, opäť zápasí s technologickými problémami. Podľa informácií, ktoré spoločnosť zverejnila na svojom Facebooku, sa má výpadok týkať iba západného Slovenska.

Početné komentáre ľudí z prakticky celého Slovenska však nesúhlasia s týmto tvrdením, ktoré podporuje aj službu Downdetector, v ktorom ľudia hlásia problémy aj z východu. Zarážajúce je, že Orange sa tým už zaoberá druhý veľký výpadok v krátkom čase. Posledná spoločnosť niečo riešila pred dvoma týždňami.

Downdetector, kde ľudia hlásia chyby, momentálne svieti vedľa Orangeu oranžovou až červenou farbou.

Vážení zákazníci, na území západného Slovenska zaznamenávame výpadok optického internetu a televízie. Usilovne pracujeme na odstránení problému a ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti.Spoločnosť píše.

Neskoré odškodné 10 centov

Nie je preto prekvapením, že nespokojní zákazníci začínajú reagovať. Začali sa pýtať Facebooku na možnosť kompenzácie. „Po druhýkrát za menej ako mesiac dúfam, že to nie je nový normál. Malo by to byť kompenzované, pretože veľa ľudí teraz nemôže pracovať, čo môže mať skutočný dopad na to, či môžu pracovať na veciach pre svojich zákazníkov,„Píše jeden z komentátorov.

Spoločnosť sa rozhodla na to zareagovať možnosťou kompenzácie vo výške 10 centov. „Máte záujem o zľavu asi 10 centov? Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti. S pozdravom Veronika,Prevádzkovateľ odpovedal.

Sme si vedomí, že riešenie technických problémov je pre každú spoločnosť náročné, operátor by im však takéto uštipačné poznámky mal určite odpustiť. Prevádzkovateľ neskôr v komentároch upresnil, že 10 centov je alikvotná suma, ktorá je zakotvená aj v zmluve. „Konvertuje sa na alikvotnú časť, na ktorú máte skutočne nárok na nefunkčnú službu, čo tiež vyplýva zo zmluvy,Hovorí oranžová.

Kedy sa dá problém vyriešiť, nevieme. Spoločnosť TECHBYTE už požiadala Orange o presnejšie stanovisko. Hneď ako to obdržíme, budeme vás informovať.

READ  Koronavírus: Boris Johnson žiada rodičov, aby poslali svoje deti do školy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close