Hlavné správy

Albert Rusnok bol menovaný do slovenskej reprezentácie

Herriman, Utah (Utorok 5. októbra 2021) – Skutočné slané jazero Stredopoliar Albert Rusnok Slovenská reprezentácia bola nominovaná do kvalifikácie majstrovstiev sveta proti Chorvátsku a Rusku.

Slovensko bude pokračovať v hľadaní jedného z 13 európskych tímov, ktoré sa kvalifikujú na majstrovstvá sveta 2022 FIFA, ktoré sa budú konať v Katare v piatok 8. októbra. 45:00 MT. Slovensko je v kvalifikácii UEFA na treťom mieste v H -skupine. Tím z prvého miesta z každého z 10 tímov sa automaticky kvalifikuje na majstrovstvá sveta a druhé miesto z každej skupiny bude zaradené do situácie play-off s dvoma víťazmi tímov z najvyšších priečok z UEFA 2020/21. Liga národov bojuje o posledné tri miesta.

Slovensko nekvalifikovalo na majstrovstvá sveta od roku 2010, kde postúpilo do 16. kola a potom prehralo 2: 1 s Holandskom.

V roku 2021 odohral Rusnák v tejto sezóne za RSNL niekoľko 17 gólov, v 28 zápasoch strelil sedem gólov a pridal 10 asistencií. Rusnok bol štartérom a kapitánom na každom z 28 klubových turnajov v tejto sezóne, celkovo odohral 2505 minút. Pokiaľ ide o Slovensko, Rusnok strelil v 32 zápasoch päť gólov a pomohol svojej krajine kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy UEFA 2020.

Real Salt Lake 11-11-6 (39 bodov) a vstúpil do piatej reprezentačnej prestávky Západnej konferencie. Zápas RSL Rocky Mountain Cup proti Colorado Rapids sa vráti do MT v sobotu 16. októbra o 19:30. Zápas sa bude vysielať naživo na KMYU a ESPN 700, pričom vstupenky budú k dispozícii na RSL.com so živým prenosom v aplikácii KSL TV.