Albert Rusnok sa pripravuje v záverečnom zápase kvalifikácie MS pre Slovensko

Slovák Albert Rusnok (Foto: Stu Forster / Getty Images) v kvalifikácii MS 2018 medzi Anglickom a Slovenskom 4. septembra 2017 na štadióne Wembley v Londýne, Anglicko

(Foto: Stu Forster / Getty Images)

Salt Lake city – Kapitán Realu Salt Lake Albert Rusnok dvakrát skóroval a pomohol Slovensku zdolať Maltu 6:0 v záverečnom zápase kvalifikácie MS.

Žiaľ, Slovensko sa na budúcoročné majstrovstvá sveta vo futbale nekvalifikovalo, pretože v skupine H skončilo tretie za Chorvátskom a Ruskom.

Druhý gól strelil Rusnok v 16. minúte v 6. minúte proti Malte. Rusnok začal zápas ako jeho obľúbený stredný útočný stredopoliar. Rusnok odohral celých 90 minút po tom, čo sa 11. novembra predstavil pri remíze 2:2 proti Slovinsku.

Rusnák si ďalší zmysluplný medzinárodný zápas ešte nejaký čas nezahrá. Neúčasť Slovenska na MS dáva tušiť, že jediné medzištátne zápasy medzi Rusnokom a Slovenskom budú priateľské.

Napriek tomu sa Rusnok teraz vráti do Utahu, aby sa ďalej pripravil na súboj Západnej konferencie proti Seattlu Saunders v prvom kole play off MLS.

Real Salt Lake cestuje 23. novembra do Seattlu na rande s bývalým manažérom Freddiem Juarezom. Výkop je naplánovaný na 20:30 a vysielať sa bude na FS1.

READ  Slovenský minister obrany pre NYT: Putin sa rovná Hitlerovi