Alex Bolt porazil Slováka Norberta Komposa

Alex Bolt je prvým Austrálčanom, ktorý postúpil do druhého kola Australian Open.

Sedemnásty južný Austrálčan zdolal v semifinále Slovana Norberta Comba 6: 2, 6: 2, 4: 6, 6: 3.

9 Sledujte Australian Open so živými prenosmi z každého kurtu na kurte. Kliknite sem a začnite pozerať!

Po pohodlnom uplatnení úvodných dvoch setov si Bolt našiel spôsob, ako poslať hru do štvrtého setu, a bol nútený blokovať súboj svojho slovenského súpera. Bolt však našťastie vo štvrtom sete chytil nervy.

Dvadsaťosemročný mladík čelí v stredu veľkej skúške, keď sa pripravuje na stretnutie s 19 svetovou jednotkou Gregorom Dimitrovom alebo šampiónom US Open 2014 Marinom Čilicom, ktorému dnes bude čeliť.

„Iba sme si to jednoducho všimli [being back], “Povedal po zápase.

„V minulosti som tu mal niekoľko skvelých spomienok. Ak sem chcem dnes prísť a získať za pás prvé víťazstvo, som tesne za mesiacom.“

„Posledné mesiace to bol chaos. Produkt nie je vhodný pre každého.

„Rád hrám dobrý tenis.“

V ďalších zápasoch obľúbený fanúšik Aussie John Millman nepostúpil do prvého kola Australian Open po prvý raz od roku 2015 po prehre v päťsetovom thrilleri s výjazdom svetovej jednotky 80 Corent.

Austrálčania sa ujali dvojsetového vedenia, ale Francúz predbehol Court 3 o 6-4 6-7 (4-7) 3-6 6-2 6-3.

Ak chcete dostávať denné správy a exkluzívny obsah Bieleho sveta športu, prihláste sa na odber nášho bulletinu kliknutím tu!