Alex Eyla debutuje v Poľsku za 100 000 $

Alex Ila získal svoje prvé víťazstvo v kategórii 100 000 dolárov.

Týždeň po opustení W25 El Espinar/Segovia sa Ela vracia do akcie v novej súťaži. Filipínska dekanka otvorila v utorok večer (manilský čas) svoje pôsobenie na W100 Grodzisk Mazowiecki v Poľsku výhrou 6:4, 6:4 nad Slovenkou Laurou Svaticovou.

Náklon bude jej debutom na najvyššej divízii ženského profi okruhu ITF Tour.

Viac od SPIN

Alex Ila vs Laura Svatíková rekapitulácia

Predčasom 17-ročná Filipínka odskočila do vedenia 5:1, no 28-ročná Swatiková nepoľavila. Vyhrala tri gemy v rade a posunula skóre na 4:5, kým Filipínka potiahla forhendový krosový kurt na ľad prvý set 6:4.

Ela zobrala ďalší set 5:2 pred Swatikovou, na turnaji WTA č. 1322, odtiahol v polovici a takmer vyrovnal skóre na 4-5.

Ela si však zachovala svoju dynamiku, aby v zápase, ktorý trval 46 minút, doviedla veci do stavu 6:4.

Prečítajte si nižšie ↓

Pinayová sieťka teraz mieri do osemfinále ako WTA č. 250, Nemka Katarina Hobkarski je štrnásta v sérii.

V najnovšom aktualizovanom rebríčku WTA sa Ela posunula o dve miesta vyššie a stala sa tak č. 282 až 280.