Alex Molkan skóroval druhýkrát za sebou v Marakéši a je smutný, že dosiahol SF | ATP Tour

Alex Molkan zo Slovenska podporil porážku prvého nasadeného Felixa Agara-Aliasima z Marakéša trojsetovým víťazstvom nad šiestym Boutique van de Sandschulp na piatkovej Grand Prix Hassan II.

Po porážke Kanaďana v tajbrejku v treťom sete sa Molkan dostal do semifinále svojho druhého turnaja ATP Tour, kde zdolal Van de Jontsulfa 4:6, 6:3, 6:4. Slovenka po dvoch brejkoch v úvodnom sete nesplnila v posledných dvoch strofách ani jeden brejkbal.

„Zápas je dobrý, takže viem, že to bude veľmi ťažké,“ povedal Molkan po zápase. „Hral veľmi rýchlo s úžasným podaním.

„V druhom sete som sa snažil sústrediť na hru, hral som každý bod a snažil som sa vyhrať kurz. Išiel som podľa plánu. Tretí set bol určite boj.“

Dvadsaťštyriročný hráč absolvoval svoje predchádzajúce semifinálové vystúpenie na turnaji Belehrad 2 v roku 2021, kde sa kvalifikoval a vyhral svoje prvé štyri víťazstvá na okruhu ATP, než prehral s Novakom Djokovičom vo finále. Molkanov štvrťfinalista má tiež za sebou dlhú históriu kvalifikácie, vďaka čomu sa po kvalifikácii na turnaj prebojoval do štvrťfinále US Open v roku 2021.

Molcan debutuje v Marakéši na 65. mieste v kariérnom rebríčku ATP a je pripravený dostať sa medzi 60 najlepších po semifinálovej jazde.

Po víťazstve nad srbskou hviezdou #NextGenATP Lorenzom Musettim 6:3, 6:2 sa v semifinále stretne s ôsmym nasadeným Laszlom DiGerom. 26-ročný hráč postúpil do prvého semifinále Tour-Level v sezóne 2022 vďaka silnému výkonu v záverečných fázach oboch setov.

Po udržaní prvých troch brejkbalov v zápase si D’Jere v šiestom sete zobral samostatný brejk. V druhom zápase potom prehrával 0:2. Štyrikrát prelomil podanie v 12 zmenách, pričom premenil všetky štyri hry, ktoré získal.

READ  Priamy prenos a predpovede na Australian Open 2023 medzi Munarom a Svrcinou

V opačnej polovici žrebu sa do semifinále vrátili z jedného setu David Coffin a Federico Correa.

Coffin porazil Roberta Carbalesa Penu 6:7 (6), 6:4, 6:0 v sete a porazil Španiela druhýkrát v niekoľkých zápasoch po víťazstve na Miami Open. Bývalá svetová jednotka od zisku titulu v Montpellier v roku 2021. 7 sa dostal do semifinále svojej prvej ATP Tour po roku.

Po svojom štvrtkovom 300. víťazstve na Tour-Level zo setu proti Pablovi Andujarovi Coffin zvýšil toto číslo tým, že opäť hral proti Antujarovmu krajanovi.

Tiež by sa vám mohlo páčiť: Coffin Records 300. úspech, Maraoke získava QFs

„Už to bol dobrý týždeň, ale ešte nie je koniec,“ povedal Belgičan. „Snažíme sa ísť ešte ďalej, je to ďalší dlhý zápas proti španielskej hráčke na antuke.

„Dnes som cítil, že mám všetko, čo som potreboval na to, aby som bol agresívny na svojej rakete a spôsoboval škody počas rally,“ odhadol. „To je to, čo som urobil na začiatku druhého setu. Dodalo mi to isté sebavedomie pokračovať v zápase a zostať mentálne. Keď som vyhral druhý set dobrou hrou na podanie, dodalo mi to viac sebavedomia. Začať dobre v treťom.“ Potom sa mi hralo čoraz lepšie.

Argentínska Kórea zdolala Richarda Casqueta 6:7 (1), 6:1, 6:4 v tajbrejku. Svetové číslo. Na vrchole rebríčka ATP na 60. mieste prehral úvodný hráč Marakéša v záverečnom sete, no v posledných ôsmich zápasoch skončil so šiestimi víťazstvami vrátane posledných troch zápasov v rade od 3. 4, zapínanie na romantický úchop.

Kórea (30) a Coffin (31) začnú svoju sériu ATP Head 2 Head v sobotu v semifinále.