Alexander Sverev prehráva v 16. kole Australian Open

TheLymfatické ochorenie Alexander Sverrev Vylúčený po záhadnom vystúpení v 16. kole Australian Open musel zrazu pochovať svoje nádeje na titul. V podivnom nedeľňajšom tenisovom zápase v Melbourne s mnohými nevysvetliteľnými chybami prehral s Nemcom Denisom Shapovalovom z Kanady 3:6, 6:7 (5:7), 3:6. Sverev od hnevu strihol cheat, ale vlna sa nezmenila. Výkyvy ukázal aj Shapovalov na 14. priečke svetového rebríčka, no Sverev to nevyužil vo svoj prospech.

Vedomosti nikdy neboli cenné

Prečítajte si F + zadarmo na 30 dní a získajte prístup ku všetkým článkom na FAZ.NET.

Prečítajte si F + teraz

Sverev nenaplnil svoje tvrdenie, že tento rok vyhral grandslamový turnaj v Austrálii. Pretože Srb je svetovou jednotkou a rekordným šampiónom Novak Djokovič Zrušili mu víza a nesmel súťažiť a Sverreho šance rástli – aj keď vo štvrťfinále čakal na španielsku tenisovú hviezdu Rafaela Nadala.

Proti Shapovalovovi na treťom mieste svetového rebríčka ale chýba regulárna obrana s kľúčovými kopmi. Jeho črty v posledných mesiacoch minulej sezóny po zlatej medaile v Tokiu nevykazovali žiadne známky sebavedomia.

Vo svojom prvom zápase, ktorý sa začal v horúce popoludnie v Melbourne, hral Sverrev zle a vyzeral nudne. Pripustil prestávku na 1:3 a odstúpil na 1:4. Pri otáčaní stránok si dal na plecia ľadový uterák. Stav 3:6 znamená prehru prvého setu zápasu. Hamburger vyhral všetky tri predchádzajúce tri zápasy.